Noc Muzeów jak z bajki

DSC_2268
fot. Karolina Jaszczuk

Baśniowa, bajkowa, magiczna. Właśnie taka była noc w bialskim Muzeum Południowego Podlasia. Była ona dedykowana szczególnie dzieciom, ale atrakcje były na tyle rozmaite, że coś dla siebie mogły tam znaleźć wszystkie pokolenia.

Noc Muzeów odbyła się w sobotę (18 maja) i była organizowana już po raz jedenasty. Inspiracją do opracowania jej tematu przewodniego była twórczość Janusza Towpika, ilustratora baśni i bajek dla dzieci, a także znakomitego rysownika zwierząt i pejzażysty. Jego prace zostały zaprezentowane podczas towarzyszącej Nocy Muzeów wystawy. Jej autorką była córka artysty, Barbara Towpik-Roszkiewicz.

Dzieci zostały wprowadzone w magiczny świat sztuki, przyrody i zwierząt poprzez oglądanie eksponowanych prac i bajek autorstwa artysty. Czekało na nie również dawne urządzenie do projekcji bajek, jakim jest diaskop służący do wyświetlania przeźroczy. Oprócz tego wśród atrakcja znalazła się także indiańska przygoda przygotowana przez animatorów Smart Kids. Nie zabrakło także muzyki, o którą zadbała Katarzyna Rokicka, wokalistka specjalizująca się w interaktywnych spotkaniach muzycznych z dziećmi.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *