Nocne otwarcie drzwi. Strzelali się przy muzeum

Nocne otwarcie drzwi. Strzelali się przy muzeum 16

Obrazy, monety, ikony i wiele rozmaitości można było obejrzeć na tegorocznej edycji Nocy Muzeów. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak rekonstrukcja bitwy.

W sobotę ( 19 maja) odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Nocy Muzeów pod hasłem „Archeologia na bialskim zamku”, którą corocznie poprzedza Dzień Muzealnika. Dzięki pracy Mieczysława Bienia – kustosza wystawy i Agnieszki Andryszczak – konserwatora dzieł sztuki i prowadzonym na terenie Parku Radziwiłłowskiego prac archeologicznych, odbyła się wystawa niezwykle ciekawych znalezisk. Fragmenty porcelany, monet czy narzędzi – wszystko to można zobaczyć w Muzeum Południowego Podlasia.

Tego dnia odbyły się również pokazy strzelania i występ grupy rekonstruktorów z Podlasia. O 20 można było wysłuchać koncertu pod tytułem „Niepodległej ballady i pieśni” w wykonaniu Magdaleny Tunkiewicz oraz Wojciecha Bardowskiego. Dla wszystkich uczestników wydarzenia była wojskowa grochówka przygotowana przez więźniów z Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej. Od 18 była możliwość oglądania miasta z najwyższego punktu widokowego – Wieży Bramnej.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *