Nordic Walking na receptę

DSC_0415
fot. Joanna Kuźmiuk

Już po raz trzeci w Białej Podlaskiej ruszyły bezpłatne treningi Nordic Walking w ramach IV edycji Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. To ogólnopolska akcja, której celem jest popularyzowanie aktywnego i zdrowego trybu życia.

Zajęcia odbywają się co wtorek o 18 w parku Radziwiłła. Udział w nich może wziąć każdy bez względu na wiek czy poziom zaawansowania. Nad poprawnym wykonywaniem ćwiczeń oraz szlifowaniem techniki czuwają certyfikowani trenerzy z Polskiej Federacji Nordic Walking- dr Marta Mandziuk oraz Piotr Wetoszka- Mistrz Świata ONWF w półmaratonie w kategorii do 40 lat.

Marsz z kijkami jest dyscypliną, która angażuje mięśnie całego ciała, wspomaga rozwój siły, wzmacnia wytrzymałość ramion, mięśnie brzucha oraz przyczynia się do spalania większej ilości kalorii niż w przypadku zwykłego marszu. Dzięki temu, że zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu, poprawia wydolność organizmu. Nordic walking jest doskonałą formą ćwiczeń dla osób, które mają problem ze słabszymi stawami oraz mięśniami, gdyż odciąża je i wzmacnia aparat ruchu. Poprawia nastrój oraz samopoczucie.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *