Nowa droga jeszcze w tym roku

IMG-1647
fot. koden.pl

Droga dofinansowana w 80 procentach z rządowego programu ma zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku. Władze gminy zaznaczają, że jest to bardzo istotna inwestycja.

Mowa o ulicy Nadbrzeżnej w Kodniu. Na jej remont gmina pozyskała dofinansowanie z Rządowego Programu na rzecz rozwoju konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej.

– Ta droga jest dla nas bardzo ważna. Będzie ona służyła m.in. osobom niepełnosprawnym, ponieważ znajduje się pomiędzy Urzędem Gminy a budynkiem, w którym mieszczą się Warsztaty Terapii Zajęciowej. Ponadto stanowi ona dojazd Straży Granicznej – wyjaśnia Jerzy Troć, wójt gminy Kodeń. – Cieszymy się, że pozyskaliśmy te środki.

W sumie gminie przyznano 520 tys. zł. Jest to 80 procent całkowitych kosztów inwestycji. Pozostałe 130 tys. gmina będzie musiała dołożyć ze środków własnych.

Warto również wspomnieć, że całkiem niedawno został oddany do użytku 1 km drogi w okolicach Dobromyśla. Jest to droga powiatowa (Kodeń-Piszczac), i to właśnie powiat pokrył w całości koszty położenia tam nowej warstwy asfaltu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *