Nowa infrastruktura na Janowskiej jeszcze w tym roku

Nowa infrastruktura na Janowskiej jeszcze w tym roku 16

Rozbudowa ulicy Janowskiej, budowa ścieżki rowerowej oraz chodników to wszystko już nie niebawem. Miasto podpisało umowę z firma Tre-Drom na wykonanie inwestycji.

Przedmiotem umowy jest wykonanie robót drogowych mających na celu rozbudowę ulicy Janowskiej (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 812) obejmującą budowę ścieżki rowerowej, na odcinku od granicy miasta do skrzyżowania ulic Piłsudskiego, Zamkowej i Artyleryjskiej w Białej Podlaskiej i przebudowę infrastruktury towarzyszącej.

Wykonana zostanie ścieżka rowerowa o szerokości od 2-2,4 m o nawierzchni z betonu asfaltowego i nawierzchni z kostki betonowej. Przebudowane zostaną chodniki o nawierzchni z kostki betonowej szerokości 1,5-4 m. W planie jest budowa nowych zjazdów do posesji. Wykonawca ma przebudować kolizje energetyczne, oświetlenie oraz przestawienie sygnalizatorów ulicznych.

Na przejściach dla pieszych będzie bezpiecznej, zyskają nowe oświetlenie. Wykonawca z tym wszystkim ma zdążyć do 27 grudnia. Wartość umowy to ponad 3,7 mln złotych.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Więcej ścieżek, dla rowerzystów, którzy nie patrza jak jadą, ale żeby zrobić drogę na Sidorskiej to nie ma komu 🙂

  2. Janowska na wspomnianym odcinku jest mocno obciążona. Powinna być poszerzona na całej długości tak jak jest to mniej więcej w okolicach cmentarza, miejsca spokojnie wystarczy. Ścieżki rowerowe, okej. Niemniej, jest to trasa wylotowa oraz tranzytowa. Potencjał też jest żeby zadowolić i kierowców i rowerzystów.