„Nowa” ul. Koncertowa jeszcze w tym roku. Objazdów nie będzie

"Nowa" ul. Koncertowa jeszcze w tym roku. Objazdów nie będzie 16

W Białej Podlaskiej ponad 40 km dróg to drogi gruntowe. Do takich zalicza się również ulica Koncertowa, ale już niebawem to się zmieni. Przetarg na jej przebudowę wygrało konsorcjum dwóch bialskich firm.

Obecnie ulica Koncertowa ma gruntową nawierzchnię i jest ona drogą dojazdową do posesji wzdłuż ulicy. Jednocześnie stanowi ona połączenie między ulicami Witoroską i Daleką. Odwadniana jest powierzchniowo poprzez spływ wody na przydrożne tereny. Lada dzień mają ruszyć tam prace polegające na kompleksowej przebudowie ulicy wraz ze wszystkimi towarzyszącymi rozwiązaniami infrastrukturalnymi. Remontem zajmie się konsorcjum firm z Białej Podlaskiej – Budomex oraz Tre-Drom. Ich oferta, opiewająca na kwotę niespełna 7 mln zł, okazała się najbardziej korzystna. Prace mają zakończyć się 19 sierpnia.

– W ramach tej kwoty przewiduje się budowę nawierzchni, chodnika, ścieżki rowerowej, sieci oświetleniowej oraz kanalizacji deszczowej. Projekt zakłada także przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych, istniejących skrzyżowań i sieci gazowej – wyjaśnia Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej. W ramach inwestycji zostaną również przeprowadzone prace na ulicy Gromadzkiej. – W związku z brakiem tam kanalizacji deszczowej w miejsce odkrytego roku odwadniającego powstanie kanał deszczowy zbierający wody opadowe i roztopowe – dodaje prezydent. – Zasypanie rowu istotnie zwiększy bezpieczeństwo osób poruszających się po tej ulicy. Wybudowany zostanie także kanał deszczowy na ulicy Dalekiej, co umożliwi podłączenie wcześniej wybudowanych studni chłonnych na ulicach Klonowej, Środkowej, Wąskiej, Przelotnej i ulicy Kołychawa.

Ulica Koncertowa zapewni wygodny dojazd do osiedla mieszkaniowego Słoneczne Wzgórze. Ograniczyć go mogłaby budowa tunelu pod torami w ciągu ulicy Witoroskiej. – Koordynacja czasowa ma szczególne znaczenie w kontekście realizacji przez PKP PLK. W pierwszej kolejności musimy skomunikować osiedle, bo w pewnym momencie od strony ulicy Kołychawa wjazd zostanie zamknięty – tłumaczy Maciej Buczyński, wiceprezydent. – Później będzie to skoordynowane z budową dojazdu do tunelu w ciągu ulicy Witoroskiej.

Łącznie zostanie wyremontowane 700 metrów ulicy Koncertowej oraz 200 metrów ulicy Witoroskiej. Nie przewidywane są też objazdy, więc ruch będzie odbywał się bez zakłóceń.

 

Udostępnij!

Komentarze: 20

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Kiedy planowana jest weryfikacja grona pedagogicznego w Bielskich szkołach? Zwłaszcza tych kwantowych nauczycieli wf. Tylu młodych ludzi czeka na pracę a tym którym się nie chcę warto pomóc w podjęciu decyzji.

  1. Jak wybudują stadion panie Macku, emerytowani wuefiści muszą mieć gdzie spędzać czas wolny, jak stadionu nie będzie, wiadomo gdzie będą chodzić, jak to wuefiści…

  2. zwróć się z tym pytaniem do wladz Bielska -Białej lub Bielska Podlaskiego a wczesniej zajrzyj do słownika poprawnej polszczyzny

  3. Próbowałem odpowiedzieć ale ocenzurowali ( ciekawe za co ?). Panie Maćku, chcesz zwalniać ,,wiekowych ,, nauczycieli ? A pan Czapski, a pan były pierwszy sekretarz PZPR jako młode kadry Litwiniuka na eksponowanych stołkach ? Co do wuefistów, to zwolnią się sami gdy władze POwszystkiem, wybudują stadion, teraz wuefiści nie mieli by gdzie spędzać tego wolnego czasu…

 2. czas na ulicę Podmiejską, ciągła naprawa zawieszenia auta nie napawa optymizmem co do możliwości nowej władzy

  1. Jeżeli uszkodzisz auto na drodze publicznej możesz ubiegać się o odszkodowanie, czy pokrycie kosztów naprawy.

 3. Ponad 75 proc. młodych Polek i Polaków popiera pełną ochronę ludzkiego życia. Większość Polaków jest także za obroną małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz macierzyństwa. Pokazuje to sondaż przygotowany przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych, przeprowadzony na zlecenie Konfederacji Kobiet RP i Instytutu Ordo Iuris.

   1. Nie ma co porównywać, inna mentalność, inna historia, wszystko inne. My, na szczęście, pozostaniemy tym „zaściankiem” Europy, w którym większość szanuje wartości, a nie fałszywie nadaje wartość rzeczom lichym :).

  1. A co ma być? Nie licz na remont bo zarządca drogi uznał że droga jest w tak dobrym stanie że kierowcy jeżdżą za szybko i w zeszłym tygodniu zamontowali próg zwalniający w pobliżu szkoły, a do tego słupki z boku żeby przypadkiem progu nie ominąć. Jaja normalnie, próg zwalniający zamontowany na dziurach jak wiadro do tego słupki w takiej odległości że dwa większe auta się nie wyminą.