Nowe autobusy w przyszłym roku

Nowe autobusy w przyszłym roku 15

Na bialskich ulicach pojawią się nowe pojazdy komunikacji miejskiej. Mają być bardziej przyjazne dla środowiska, bo napędzane biodieslem. Przetarg po raz kolejny wygrała firma Scania, od której MZK Biała Podlaska posiada już dwa pojazdy i użytkuje je od kilku miesięcy.

Rozstrzygnięto przetarg na dostawę pięciu nowych autobusów. W maju przyszłego roku zobaczymy dwa z nich na bialskich ulicach. Reszta zacznie trasę w lipcu.  Stare pojazdy ustąpią im miejsca i zostaną wyłączone z ruchu. Pasażerowie będą mogli przemieszczać się w komfortowych warunkach. Pieniądze na zakup maszyn pozyskano z Unii Europejskiej w ramach projektu budowy zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności.

Długości pojazdów wynoszą prawie 12 metrów i mają one pomieścić minimum 85 pasażerów. Są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, gdyż posiadają platformy dla wózków inwalidzkich, a nawet oznaczenia przycisków w języku braille’a. Podróżujący usłyszą także na każdym przystanku informację głosową. Silniki spełniają wyśrubowaną normę EURO 6.

Koszt wyniósł niespełna 5,8 milionów złotych. Całkowita wartość projektu przekracza 22 miliony złotych. W jego zakres wchodzą również remonty i budowa miejskiej infrastruktury drogowej. Realizacja wszystkich inwestycji zakończy się w 2020 roku. Podpisanie umowy na dostawę autobusów zaplanowano na 21 sierpnia.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Czemu nie można było postawić na autobusy elektryczne ? To byłby dopiero sukces …. No ale jaki Dyzma takie rządy ….

    1. W polskich warunkach autobusy elektryczne nie są ekologiczne ponieważ wykorzustują prąd z elektrowni węglowych, dlatego bardziej ekologiczne i ekonomiczne jest kupywanie autobusów z silnikiem disla z normą euro6

      1. Człowieku zastanów się …. Mobilność elektryczna to jest przyszłość więc im wcześniej się w nią wejdzie tym lepiej. A tłumaczenie że elektrownia więcej zanieczyści niż norma euro6 to dla wyznawców płaskiej ziemi możesz historię takie sprzedawać …

  2. Dobrze by było, gdyby zapowiedzi głosowe były jakiegoś lektora z prawdziwego zdarzenia a nie tak bezbarwny i smutny głos jak obecnie w autobusach. Naprawdę warto! Uprzyjemni to znacznie podróż po mieście. Wzorem jest każde większe miasto w Polsce, choćby w stolicy Tomasz Knapik.