Nowe pociągi wkrótce na torach

Nowe pociągi wkrótce na torach 16

W województwie lubelskim niebawem pojawia się nowe pociągi. Został przekazany oraz zaprezentowany nowy tabor Polregio.

W miniony poniedziałek (12 lutego) oficjalnie zaprezentowano pierwszy z ośmiu zmodernizowanych pojazdów kolejowych EN57Ald. Jednostka została gruntowanie przebudowana w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki”. Wnętrza w nowym pociągu są nowoczesne i zapewniają wygodny i komfortowy przejazd podróżującym. Pojazdy zostały przystosowane do jazdy z prędkością 120 km/h. Znajdują się w nich wygodne siedziska, gniazda elektryczne, ładowarki USB, klimatyzacje i monitoring. W pociągach działa również czytelny system informacji pasażerskiej i strefa małego podróżnika.

Wszystkie nowoczesne pociągi wyruszą do końca kwietnia bieżącego roku i będą obsługiwały m.in. linie Dęblin – Łuków – Terespol oraz Terespol – Siedlce.

Projekt ten jest realizowany przez Spółkę Przewozy Regionalne, właściciela marki konsumenckiej Polregio, w celu poprawy obsługi pasażerów. W ubiegłym roku na tory wyjechało pięć nowych pociągów typu Link oraz kilkanaście zmodernizowanych EN57. Województwo lubelskie jest kolejnym regionem, gdzie pojawił się nowoczesny tabor.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Do modernizacji jeszcze lata świetlne ! A co się dzieje z peronami w Białej ?!?!? Krzaczory powyrastały na „nowym peronie” to je piachem zasypali a roboty nie widać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!