Nowe przedszkole na jesień

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA0MDcyMjAwMjYtMTM3LTEuanBn,800,420
We wrześniu przedszkolaki rozpoczną naukę w nowym budynku. Zakończenie budowy obiektu planowane jest na koniec lipca. Przedszkole jest już ocieplone, a prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zostanie wylana posadzka.
Dzieci wraz z nowym rokiem szkolnym pójdą już do nowego przedszkola, które umiejscowione jest przy ulicy Szkolnej w Kodniu. Aktualnie przedszkole mieści się w zabytkowym obiekcie, ale jego stan pozostawia wiele do życzenia. – Myślę, że to będzie dla Kodnia bardzo ważne wydarzenie. Uważam, że to powinno być zrobione już 20 lat temu. Nie może tak być, by dzieci przebywały w tak niegodnych warunkach – tłumaczy Jerzy Troć, wójt gminy Kodeń. – Budynek jest XIX-wieczny, wymaga niemal natychmiastowego remontu, a konserwator zabytków nie wyraża zgody na jakiekolwiek zmiany.

Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski, że nowe przedszkole ruszy dopiero w przyszłym roku, a dzieci nadal będą uczęszczały na zajęcia w starym budynku. Władze Kodnia dementują te plotki. – Gdy w 2016 roku składaliśmy wniosek o budowę tego przedszkola, 6-latki były objęte obowiązkowym nauczaniem. Wówczas do przedszkola mogły uczęszczać dzieci 3-, 4- i 5-letnie. W związku z tym, mając dane dotyczące liczby urodzeń wiedzieliśmy, że będzie to około 75 dzieci, dlatego też w projekcie uwzględniono trzy oddziały i trzy sale – mówi Andrzej Krywicki, zastępca wójta.

Po reformie oświatowej, za którą szło zniesienie gimnazjów i przywrócenie obowiązku szkolnego od siódmego roku życia, okazało się, że brakuje jednej sali dla 6-latków. W efekcie grupy młodsze będą uczęszczały do nowego przedszkola, natomiast grupa 6-latków będzie miała swoje zajęcia w szkole, w specjalnie przygotowanej dla nich sali.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *