Nowe przedszkole na ostatniej prostej (FOTO)

YXJ0aWNsZXMvMjAxODAyMjgxMzEwMjQtMTMxLTcuanBn,

Od września setka dzieci będzie mogła uczęszczać do nowego przedszkola, które powstaje w międzyrzeckiej gminie. Rekrutacja rozpocznie się na początku maja.

W gminie Międzyrzec Podlaski powstaje pierwsze przedszkole, które będzie się mieściło w Rzeczycy. Na najbliższej sesji radni gminy będą mogli podjąć uchwałę o jego utworzeniu.

W nowej placówce przewidziano sto miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Jeśli okaże się, że zostaną wolne miejsca, przedszkole po zakończonej rekrutacji rozważy przyjęcie 2,5-latków.

Obiekt będzie wyposażony m.in. w pięć sal dydaktycznych wraz z niezbędnym wyposażeniem. Znajda się tam również pomieszczenia administracyjne i gospodarcze, zaplecze sanitarne, kuchnia i plac zabaw. Nie zabraknie oczywiście niezbędnych pomocy dydaktycznych, mebli, zabawek czy np. interaktywnej podłogi.

Fundusze na wyposażenie przedszkola, zatrudnienie pracowników grup przedszkolnych oraz odpowiednich specjalistów udało się pozyskać dzięki dofinansowaniu. Warto również wspomnieć, że dzieci w przedszkolu będą uczyły się języka angielskiego.

Rekrutacja rozpocznie się 7 maja. Wnioski będzie można pobrać w biurze projektu (budynek Urzędu Gminy Międzyrzec Podlaski, pok. nr 22) oraz w Przedszkolu w Rzeczycy.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *