Nowi policjanci będą patrolować bialskie ulice

Nowi policjanci będą patrolować bialskie ulice 16

W bialskiej komendzie odbyło się w piątek uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów. Uroczystość połączona była z obchodami Święta Policji.

Ślubowanie to najważniejsze wydarzenie w życiu zawodowym każdego policjanta. To chwila wraz z którą ślubujący stają się pełnoprawnymi funkcjonariuszami naszej formacji. Podczas uroczystości ślubowanie na sztandar Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej złożyli trzej funkcjonariusze, powtarzając za Komendantem słowa roty, ślubowali „Służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”

Przed nowo przyjętymi policjantami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Po nim nowi funkcjonariusze rozpoczną służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz Komisariacie Policji w Międzyrzecu Podlaskim. Funkcjonariusze odebrali również z rąk Pana Komendanta legitymacje i odznaki policyjne.

Nowi policjanci będą patrolować bialskie ulice 17

Uroczystość związana była również z obchodami Święta Policji. Dokładnie 24 lipca mija 101 lat od chwili gdy Sejm II RP w roku 1919 uchwalił Ustawę o Policji Państwowej. W 2020 roku obchodzimy również 95 rocznicę powołania policji kobiecej o czym Pan Komendant nawiązał w swoim wystąpieniu.

Święto Policji to czas podsumowań a także nagrodzenia za ciężką, żmudną służbę i pracę funkcjonariuszy oraz pracowników naszej formacji. Jest to czas awansów i odznaczeń. W tym roku łącznie awansowanych zostało 93 policjantów. Jeden w korpusie oficerów starszych oraz jeden funkcjonariusz otrzymał awans w korpusie oficerów młodszych, 35 policjantów otrzymało awans w korpusie aspirantów, 44 funkcjonariuszy w korpusie podoficerów oraz 12 policjantów w korpusie szeregowych. W tym jednak roku święto to obchodzone jest przez nas w jakże odmiennych okolicznościach.

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Funkcjonariusz pierwszy od prawej z dolnego zdjęcia winien otrzymać co najmniej upomnienie za niewłaściwe założenie maski – nosowe drogi oddechowe nie są zasłonięte! ;D

  2. I nie wspomnę o funkcjonariuszach salutujących w tle – dystans 2 metrów niewątpliwie nie został zachowany, drogi oddechowe zaś w pełni odsłonięte! ;DDD

  3. Już widzę stopnie oficerskie na tych pagonah , tylko ciekawe czy wytrzymają na ulicy z 5 lat a nie po szkole hyc za biurko jak znane są takie przypadki .Ps powodzenia i szczęścia

  4. Milicja do 89 roku to byli prawdziwi stróże prawa !!!! Dzisiaj policja to przedszkolaki którzy tylko polują na tych którzy nie przechodzą np. po pasach nawet wtedy gdy nie ma ruchu ! A do dzisiaj nie potrafią karać „panie” czy „panów” z psami które obsrywają trawniki itd …..