Nowoczesny przedpokój w bloku – inspiracje aranżacyjne

mebledoprzedpokoju


Przedpokój jest wizytówką domu. Jest także pomieszczeniem pełnym rzeczy potrzebnych i niepotrzebnych. Zazwyczaj jest to najmniejsze pomieszczenie w domu, w którym nie ma zbyt wiele miejsca… Jest ono wąskie, nieustawne i zazwyczaj brak w nim okien, które wpuszczają światło dzienne. Dlatego urządzając przedpokój, warto starannie przemyśleć jakie rzeczy chcemy w nim umieścić.

 

Przedpokój musi być nie tylko bardzo funkcjonalny, ale także piękny! Wystarczy włożyć jedynie trochę pracy w jego urządzenie.
W tym przypadku musimy się trochę nagłowić, jeśli jednak zwrócimy uwagę na dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych, mebli do przedpokoju, a także elementów dekoracyjnych, uzyskamy piękną przestrzeń, która jest w pełni funkcjonalna!

przedpokojwbloku

 

Na co zwrócić uwagę aranżując przedpokój?

 

Dlaczego urządzenie ładnego i funkcjonalnego przedpokoju graniczy z cudem? Powodów jest co najmniej kilka.

Po pierwsze, jest to najmniejsza część domu, która zwykle jest bardzo nieustawna. Przedpokój najczęściej jest długi i wąski albo o niedużych wymiarach. Znajduje się w nim mnóstwo drzwi, prowadzących do dalszych pomieszczeń, znajdujących się w mieszkaniu.
Po drugie, przedpokój często nie posiada okien, więc należy zastosować pewne sztuczki aranżacyjne, które pomogą go rozjaśnić oraz optycznie powiększyć.
Po trzecie, pomieszczenie to należy urządzić w taki sposób, by współgrał z innymi pomieszczeniami znajdującymi się w mieszkaniu – pamiętaj, że jest to pierwsze pomieszczenie, jakie widzimy zaraz po przekroczeniu progu drzwi wejściowych, dlatego nie należy zapominać o jego urządzeniu.

Podsumowując: urządzając funkcjonalny przedpokój w bloku, zwróć uwagę na styl wybieranych mebli, kolor mebli i ścian, materiał, z jakich stworzone zostały meble do przedpokoju, gabaryty, kształty oraz ich funkcjonalność.

 

Przedpokój wizytówką całego mieszkania

 

Nie zniechęcaj się, urządzając funkcjonalny a przede wszystkim ładny przedpokój. Wiemy jak wiele wyzwań i przeciwności stawia ono przed Tobą – wystarczy jednak przestrzegać kilka podstawowych zasad, by urządzić to pomieszczenie ze smakiem!
Dobór odpowiednich kolorów, faktur i materiałów, pomoże uzyskać Ci miejsce nadzwyczaj wygodne i ładnie urządzone.

przedpokoj

 

Co musi się znaleźć w przedpokoju?

 

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, wystarczy zastanowić się, jakie czynności najczęściej wykonujemy w tym pomieszczeniu. Często bywa to jedynie zakładanie i zdejmowanie: obuwia, okrycia wierzchniego czy odstawienie parasola. Zatem przydadzą się nam odpowiednio pojemne i wygodne meble do przedpokoju. Spraw sobie coś, na czym będziesz mógł swobodnie usiąść, czegoś, na czym odwiesisz swą kurtkę bądź płaszcze gości, a także miejsca do przechowywania obuwia każdego rodzaju.

Jakie meble do przedpokoju wybrać? Odpowiedź nie jest tak oczywista, jakbyśmy chcieli. Dzisiejsze zestawy mebli do przedpokoju są bardzo zróżnicowane, nie tylko pod względem funkcjonalności czy wyglądu, ale także i ceny.

W zależności od możliwości aranżacyjnych wybierzmy model, który posiada wszystkie wymienione wyżej cechy: jeśli potrzebujemy miejsca, by swobodnie usiąść i bez problemu włożyć buty wybierz miękką pufę, ławkę bądź szafkę z siedziskiem; jeśli potrzebujesz miejsca na okrycia wierzchnie domowników i przybywających gości, zdecyduj się na garderobę z panelem wieszakowym lub samodzielny, stojący wieszak na płaszcze. Jeszcze innym meblem świetnie sprawdzającym się w przedpokoju jest szafka na buty, która zapewni ład i porządek pośród obuwia.

Inne elementy wyposażenia przedpokoju, które świetnie sprawdzają się w tej przestrzeni to przede wszystkim półka na drobiazgi oraz duże lustro. To właśnie ono potrafi rozświetlić ciemne pomieszczenie, wprowadzając mnóstwo blasku oraz optycznie je powiększy.

Wybór mebli do przedpokoju musi być dobrze przemyślany. Wyposażenie powinno współgrać wizualnie z całym wnętrzem oraz odpowiadać potrzebom domowników.
Jeśli się postaramy, wszelkie przebyte trudy wynagrodzą nam pięknym, funkcjonalnym, a przede wszystkim wygodnym pomieszczeniem!

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *