Nowy parking już otwarty. Zmieniła się organizacja ruchu

DSC_3301
fot. Karolina Jaszczuk

Otoczony grubym murem parking w centrum miasta został już oddany do dyspozycji kierowców. Otwarto również 50 metrowe przedłużenie ulicy Pocztowej.  W związku z tym zmieniła się też organizacja ruchu. Nowe zasady dotyczą m.in. ulicy Krótkiej, gdzie ruch jednokierunkowy od wczoraj odbywa się w drugą stronę.

Parking znajdujący się na rogu ulicy Piłsudskiego i nowej części ulicy Pocztowej od wczoraj (21 sierpnia) jest już dostępy. Przez najbliższy czas będzie on bezpłatny. Opłaty za miejsce postojowe będą wprowadzone, gdy radni miejscy podejmą odpowiednią uchwałę. Prawdopodobnie nastąpi to w okolicy połowy następnego miesiąca, ponieważ wtedy odbędzie się sesja rady. Po przyjęciu uchwały musi znaleźć się ona w Dzienniku Urzędowym. Oznacza to, że opłaty za postój najprawdopodobniej nie wejdą w życie wcześniej niż w październiku. Bezpłatnie samochód będzie można zostawić jedynie na chwilę, ale wszelkie szczegóły będą znane dopiero po decyzji radnych.

Koszty budowy parkingu i przedłużenia ulicy Pocztowej wyniosły około 1,1, mln zł. Na razie powstał parking, ale za około dwa miesiące tuż obok ma pojawić się skwerek, którego wykonanie wiąże się z kosztem około 150 tys. zł. Tam będzie można zostawić m.in. swoje rowery czy odpocząć na ławce.

Nowy parking i kilkadziesiąt metrów ulicy przyniosły za sobą niemałe zmiany. Od wczoraj obowiązują nowe zasady jeśli chodzi o organizację ruchu.  W przypadku ulicy Krótkiej, został tam odwrócony ruch jednokierunkowy. Przejazd tamtędy odbywa się od ulicy Budkiewicza do ulicy Piłsudskiego. Na wyremontowanym odcinku ulicy Pocztowej został wprowadzony ruch jednokierunkowy do ulicy Budkiewicza. Tą drogą można wjechać na nowy parking. Jeśli chodzi o ulicę Piłsudskiego, tam obowiązuje ruch dwukierunkowy na odcinku od ulicy Pocztowej do ulicy Bieńkowskiego. Wprowadzony został również obustronny zakaz postoju i parkowania.

– Na pewno damy mieszkańcom szansę, aby przyzwyczaili się do nowej organizacji ruchu. Nikt nie będzie stał z radarem i pilnował. Mam nadzieję, że wiedząc jak mieszkańcy znają nasze miasto, przyzwyczają się bardzo szybko do nowej organizacji – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk. – Cały ten teren będzie monitorowany, więc sporne sytuacje będzie można wyjaśnić.

 

Udostępnij!

Komentarze: 18

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Zamiast zamieszczonych przez Was 10 zdjęć niczego i skomplikowanego opisu zmian wolałbym zobaczyć jeden schemat z organizacją ruchu

    1. I do czego jeszcze się przypieprz..sz?! a jak Czapa był to wtedy ci nie przeszkadzało?! weź się ….Srefanie ogarnij…jesteś z KOD-u, że wykazujesz braki w samodzielnym rozumowaniu?

  2. Ile trudu musiało kosztować kierowcę Audi LB39671 i tego żółtego z tyłu żeby wjechać tyłem od budkiewicza a następnie tyłem wyjechać na plac , zdolnych , mamy mieszkańców 🙂

    1. Jędrek, jak parkowałem to nie było jeszcze znaku B-2. Został ustawiony i wtedy zrobiono zdjęcie. Prawdę mówiąc wyjechałem w stronę ul. Budkiewicza, później zorientowałem się jaka nastąpiła zamiana.

  3. ok. 1,1 mln to może być 1 mln albo 1,2 mln. Nie mogę tego zrozumieć: wydatkowano publiczne pieniądze i inwestor nie wie ile tych pieniędzy wydał?

  4. Cała ta inwestycja to tylko po to aby UM miał gdzie parkować bo rano to była kwestia „szczęścia”.
    Parking jest w miejscu gdzie i tak ludzie parkowali a w sumie to miejsc parkingowych ubyło po zakazie na Piłsudskiego.