Nowy wóz strażacki już wkrótce w Piszczacu

Nowy wóz strażacki już wkrótce w Piszczacu 16

Prawie 880 tys. zł wyda gmina Piszczac na zakup nowego wozu gaśniczego dla jednej z jednostek na terenie samorządu. Wcześniej władze gminy otrzymały tą kwotę z budżetu krajowego. Nowy pojazd ma trafić do strażaków do 15 grudnia. 

Będzie to wspaniały prezent pod choinkę dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piszczacu. Gmina pozyskała dotację na zakup nowego średniego samochodu gaśniczego. Część sprzętu, który znajdzie się na wozie już gmina pozyskała w ubiegłym roku. W wyniku przetargu zostanie wydane 879 tys. zł. i do strażaków trafi gaśniczy Man.  – Jednocześnie bardzo się cieszę ze sprawa wozu znajdzie swój szczęśliwy finał. Chciałbym podziękować wojewodzie za jego wkład w cała sprawę. Warto podkreśli ze wóz został w 100% sfinansowany z budżetu Państwa – podkreśla Kamil Kożuchowski, wójt gminy Piszczac, prezes gminny OSP.

Stare auto będzie służyło dalej. – Zostanie przekazany do innego jednostce na naszym terenie – podkreśla wójt.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Rozumiem, że to jest sprzęt specjalistyczny – atesty, certyfikaty i inne takie. Ale litości. Za taka kwotę można by wybudować trzy domy jednorodzinne! A tu jedno auto?! Nie chodzi mi o samorząd, bo grają jak im państwo pozwala, ale takie kwoty za samochód? To tylko w tym kraju jest możliwe.

  2. PIS zabrał pieniądze straży państwowej i przekazał do ochotniczej. Może i dobrze, ochotniczą też trzeba finansować. Taka łapówka przed wyborami.