O historii bialskiej policji

Pododdział konny przed sądem przy ul. Brzeskiej 1920 r.
fot. zbiory MBP w Białej Podlaskiej. (bialska policja 1920 r.)

W tym roku obchodzona jest 100. rocznica powołania Policji Państwowej. Z tej okazji podkom. Wojciech Kobylarz wydał publikację na temat historii bialskiej policji i jej udziału w kształtowaniu się niepodległego państwa.

Publikacja podkom. Wojciecha Kobylarza pt. „Policja Państwowa w Białej Podlaskiej 1919-1939” powstała we współpracy z Warszawskim Stowarzyszeniem Rodzina Policyjna 1939 roku oraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Białej Podlaskiej. Autor służy w policji od 25 lat. Obecnie obecnie pełni funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Terespolu. Jego pradziad Franciszek Kobylarz był funkcjonariuszem Policji Państwowej, służąc w latach 20-tych w Radomiu.

Publikacja wpisuje się w 100. obchody nie tylko 100-lecia tej formacji, ale również obchodzonego w miniony roku 100-lecia odzyskania niepodległości, ukazując udział bialskich policjantów w kształtowaniu niepodległego państwa. Czytelnicy będą mogli znaleźć w niej fakty, historię oraz fotografie. – Ta skromna publikacja kierowana jest do szerokiego grona czytelników i ma na celu przybliżenie nie tylko osiągnięć tej formacji na polu bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale równie jej miejsca w życiu społeczeństwa powiatu bialskiego – mówi autor.

O historii bialskiej policji 16

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *