O krok od awansu

O krok od awansu 16

Piotrowi Tarkowskiemu zabrakło tylko 4 cm, by znaleźć się w najlepszej ósemce podczas finału konkursu skoku w dal Mistrzostw Świata Juniorów w Tampere.

W miniony wtorek (10 lipca) rozpoczęły się Mistrzostwa  Świata  Juniorów U20 w  lekkiej  atletyce w  Tampere w  Finlandii. Wśród 38 osób, które tworzyły Reprezentację Polski znalazł się Piotr Tarkowski, skoczek w dal bialskiego AZS AWF.

Zmagania skoczków w dal rozpoczęły się z samego rana w dwóch grupach eliminacyjnych, w których wystartowali dwaj reprezentanci naszego kraju – Piotr Tarkowski, a także Bartek Gąbka z MKS Aleksandrów Łódzki. Obaj zawodnicy mieli identyczne rekordy życiowe uzyskane w bieżącym sezonie – 7, 65 cm. Plasowało ich to na 17-18 miejscu wśród 28 skoczków w dal zgłoszonych do mistrzostw.

Następnego dnia miał odbyć się finał, do którego mogło się dostać 12 osób. To też było stawką wtorkowych zmagań. Zdecydowanym faworytem wydawał się być właśnie Piotr, ponieważ dwa tygodnie wcześniej podczas Mistrzostw Polski Juniorów we Włocławku wygrał z Bartkiem.

Podczas eliminacji na mistrzostwach świata obaj reprezentanci przysporzyli kibicom niemało emocji. Bartek zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze uzyskał wynik 7m 6cm. Jeśli chodzi o Piotra, ten nieco „spalił” dnie z trzech prób. Ostatecznie skoczył na 7m 58 cm, a Bartek na 7m 54 cm. Takie rezultaty dały obydwu skoczkom miejsca w 12-osobowym finale. Piotr uplasował się na ósmym miejscu, natomiast Bartek na dziesiątym.

Zawodnicy awansowali do szerokiego finału pokonując wielu skoczków, którzy w tym roku uzyskali lepsze wyniki, nawet powyżej 8 metrów. Dało to nadzieję na awans obydwu Polaków do najlepszej ósemki świata.

Piotr ostatecznie zajął 11 miejsce, a Bartek był tuż za nim. Pierwszemu zawodnikowi zabrakło zaledwie 4 cm by awansować.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *