O rozwoju miejscowości zadecydują też jej mieszkańcy

O rozwoju miejscowości zadecydują też jej mieszkańcy 15
fot. facebook.com/StarostwoBP

W miniony piątek (3 sierpnia) odbyło się ważne spotkanie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej. Głównym tematem dyskusji był rozwój powiatu bialskiego na najbliższe lata.

Spotkanie Konwentu do Spraw Opracowania Strategii Rozwoju Powiatu Bialskiego na lata 2018-2026, tak nazywało się spotkanie, które otworzył starosta bialski Mariusz Filipiuk, a poprowadziła Teresa Szot – Gabryś. Udział wzięli również radni powiatu bialskiego, reprezentanci stowarzyszeń i przedsiębiorstw, które działają na terenie powiatu, przedstawiciele władz gminnych i instytucji pozarządowych, kierownicy Starostwa Powiatowego oraz dyrektorzy jednostek m.in szpitala powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim.

Strategia spotkania wyznacza kierunki rozwoju społeczno-gospodarczego powiatu w ciągu kilku następnych lat. Bedzie uwzględniać potrzeby i oczekiwania mieszkańców powiatu bialskiego. Uczestnicy rozmawiali w kilkuosobowych grupach nad problemami związanymi z m.in. kulturą i gospodarka. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Kolejne, najbliższe spotkanie o podobnej tematyce odbędzie się we wrześniu.

Mieszkańcy powiatu bialskiego również mogą wziąć udział w planach na rozwój swojego miejsca zamieszkania poprzez wypełnienie specjalnie przygotowanej ankiety. Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej powiatbialski.eu/starostwo znajduje się wzór ankiety. Wypełnione można przesłać na adres e-mail: [email protected] albo złożyć w formie papierowej w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 41, pokój nr 324. Ankieta jest anonimowa, wyniki będą w formie zbiorowej. Badanie ankietowe potrwają do 20 sierpnia. Ich celem jest poznanie opinii mieszkańców powiatu bialskiego na temat warunków życia i problemów, które będą uwzględnione w dalszych postępowaniach.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *