Obchodzili Dzień Książki

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA0MjcwOTI4MjEtMTIyLTIuanBn
Wartości słowa pisanego są nieocenione i warto jest je poznać. Pod hasłem „Kto czyta, nie błądzi!” minął Dzień Książki zorganizowany w dobryńskiej szkole.
W poniedziałek (23 kwietnia) w Szkole Podstawowej w Dobryniu Dużym obchodzono Dzień Książki. Od rana na drzwiach sal lekcyjnych wywieszono złote myśli lub cytaty o książkach wprowadzające uczniów w świat wartości książek, zaś na tablicy Samorządu Uczniowskiego zawisła gazetka na temat „Dlaczego warto czytać?”.

Kolejnym dniem obchodów był czwartek (26 kwietnia), w którym wszyscyuczniowie klas I-VII zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie nauczycielka języka polskiego poprowadziła zajęcia promujące czytelnictwo. Finałem Dnia Książki było zbiorowe czytanie w ciszy przyniesionej do szkoły swojej ulubionej książki. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe znaczki.

Samorząd Uczniowski tego dnia pamiętał też o najmłodszych uczniach naszej szkoły i z tej okazji starsi uczniowie wybrali się do przedszkolaków z książką o przygodach żółwia Franklina, a ci z uwagą słuchali opowieści czytanej przez koleżanki i kolegów.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *