Obniżyli swoje diety, aby wspomóc walkę z COVID-19

Obniżyli swoje diety, aby wspomóc walkę z COVID-19 16

Międzyrzeccy radni jednogłośnie zagłosowali za obniżeniem swoich wynagrodzeń. Zaoszczędzone pieniądze zostaną spożytkowane na walkę z epidemią na terenie gminy.

Podczas ostatniej zdalnej sesji Rady Gminy Międzyrzec Podlaski podjęto uchwałę dotyczącą obniżenia diet radnych i przekazania różnicy na rzecz personelu medycznego i walkę z koronawirusem. Przyjęto ją jednogłośnie. Już od tego miesiąca, wynagrodzenie każdego z radnych zmniejszy się o prawie 200 zł. Uchwała uściśla także kryteria korzystania z samochodów w celach służbowych.

Inicjatorem był Edward Kopron, wiceprzewodniczący rady, który już wcześniej zorganizował zbiórkę na walkę z koronawirusem. Wpadł na pomysł, by wraz z innymi radnymi zaoferować pomoc, która nie będzie tylko jednorazową akcją.

Od tej pory radny niefunkcyjny otrzymywać będzie 800 zł, zł radny sprawujący funkcję wiceprzewodniczącego lub przewodniczącego komisji – 1000 zł, a przewodniczący rady – 1300 zł. W ciągu roku uda się w ten sposób przekazać ponad 30 tys. zł na służbę zdrowia oraz inne instytucje walczące z epidemią.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Elektra z Białej Podlaskiej ponieważ straszna bida przycisnęła firme ze musi się ratować pieniędzmi z tarczy…… Buhahahaha