Obywatelska postawa. Pomógł zatrzymać pijanego kierowcę cięzarówki

Obywatelska postawa. Pomógł zatrzymać pijanego kierowcę cięzarówki 16

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 51-latek jadący samochodem ciężarowym „krajową dwójką”. Jego niebezpieczne manewry na drodze zauważył jadący za nim kierowca, który o swoich podejrzeniach powiadomił policjantów.

W poniedziałek około godz. 18 dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. – Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący samochodem ciężarowym jadący w stronę Terespola, stwarza zagrożenie innym uczestnikom ruchu drogowego i według zgłaszającego jest nietrzeźwy. Kierowca jadącego za ciężarówką samochodu informował policjantów o aktualnym położeniu pojazdów. Przekazał również informację, gdy ciężarówka skręciła na parking przy stacji paliw na Al. Solidarności w Białej Podlaskiej. Cały czas też obserwował poczynania podróżującego tirem mężczyzny – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol ruchu drogowego. Mundurowi ustalili, że za kierownicą MANa siedział 51-letni obywatel Białorusi. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny silną woń spożytego alkoholu. Urządzenie wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w „policyjnym areszcie”, dzisiaj usłyszy zarzuty. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

– Kierujemy słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego, który dodatkowo „rajd nietrzeźwego kierowcy” uwiecznił posiadanym rejestratorem – podkreśla oficer prasowy.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Patrząc na nagranie to ten kierowca nagrywający to troszke ryzykował. Ja bym się bał jechać tak blisko za pijanym. A jakby była czołówka np z tirem to nie wiem czy by wyhamował. Dobrze że nic się nie stało i brawo za interwencję.

  2. Mam nadzieję że chłopaki na dołku mu dobrze wpierdolił. Tylko profilaktyczne palowanie na granicy każdego kacapa może by nauczyło żeby nie chlać gdy się prowadzi