Od lat kultywują tatarską przeszłość regionu

Od lat kultywują tatarską przeszłość regionu 16

Zbliża się „Dziesiąte Spotkanie z Kulturą Tatarską i Regionalną”. Wydarzeniu będzie towarzyszył coroczny bieg „Tatarska Piątka” oraz dzień otwarty Muzeum Wsi Podlaskiej.

Zawody zaplanowano na niedzielę (15 lipca), natomiast dzień wcześniej odbędzie się dzień otwarty Muzeum Wsi Podlaskiej w Studziance. W sobotę (14 lipca) od godziny 11 do 18 zainteresowani będą mieli okazję wziąć udział w bezpłatnych warsztatach łucznictwa tradycyjnego oraz od 16 do 20 w grze łuczniczej przy świetlicy w Studziance. Wszystkie te wydarzenia wpisują się w program obchód jubileuszu 10-lecia działalności Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka.

W sobotę będzie również okazja do zwiedzania cmentarza tatarskiego z przewodnikiem, przejażdżki konno czy strzelania z łuku. W planach jest także tatarski Turniej Rodzinny, kuchnia tatarska i okolicznościowa wystawa. Jeśli ktoś chciałby pomoc przy organizacji tego wydarzenia jako wolontariusz, powinien w tym celu skontaktować się ze Stowarzyszeniem.

Główny bieg, czyli już siódma edycja „Tatarskiej Piątki” wystartuje o godzinie 14 spod Szkoły Podstawowej w Studziance. Tam też będzie znajdowała się meta. Trasa będzie wiodła polnymi drogami wśród pól, krzaków, zbóż i zagajników. W biegu głównym na dystansie 5280 m mogą wystartować osoby, które do 15 lipca ukończą 14 lat, niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej czy narodowościowej.  Biegowi towarzyszył będzie marsz Nordic Walking na trasie 5 km, który wyruszy o godzinie 13.

Zaplanowano też biegi dla dzieci i młodzieży od godziny 12.30 od których nie będzie pobierana opłata. Zapisy dzieci przyjmowane są pod adresem e-mail [email protected] lub telefonicznie 501 266 672 do godziny 12 w dniu zawodów.

ZOBACZ TAKŻE: Więcej informacji o zapisach na bieg i marsz

Od lat kultywują tatarską przeszłość regionu 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *