Odchodzi dyrektor Bialskiego Centrum Kultury. Kto go zastąpi?

Odchodzi dyrektor Bialskiego Centrum Kultury. Kto go zastąpi? 16

Mariusz Orzełowski kierował placówką kultury od sierpnia 2016 roku. Wiadomo już, kto od lutego przejmie jego obowiązki.

– O moim prawdopodobnym odejściu niektóre osoby wiedziały już od września. Cała procedura różnych spraw formalnych i organizacyjnych będzie mogła ziścić się dopiero 1 lutego. Pana prezydenta poinformowano o moim ewentualnym odejściu jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Czekaliśmy tylko na potwierdzenie w dokumentacji – mówi Mariusz Orzełowski.

Dotychczasowy dyrektor Bialskiego Centrum Kultury od 1 lutego będzie pracownikiem innej instytucji, choć na razie nie zdradza, o jaką placówkę dokładnie chodzi. – Umówiłem się ze swoim nowym pracodawcą, że to moje biuro prasowe będzie odpowiadało za informacje dotyczące mojej osoby.

– Współpraca z Białą Podlaską to ważny rozdział w moim życiu. Myślę, że udało się wiele dokonać i zmienić, ale jest jeszcze dużo pracy. Swoje spostrzeżenia i doświadczenia zasygnalizowałem panu prezydentowi – zaznacza Orzełowski. – Wydaje mi się, że pracownicy dobrze oceniają te półtora roku. Gdy przyszedłem do pracy w 2016 roku wynagrodzenia pracownicze były na dość niskim poziomie, ale w miarę naszych przychodów pracownicy powoli dostawali podwyżki – w różnych okresach, na różnym poziomie, ale starałem się przede wszystkim podnieść jakość wydarzeń i zmotywować do cięższej pracy.

Bialskie Centrum Kultury w minionym roku poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń takich jak np. koncerty zarobiło 1 mln 138 tys. zł. Dodatkowo na jego konto wpłynęły też pieniądze z dofinansowań. Prawie połowę tej kwoty przeznaczono na bezpłatne imprezy plenerowe dla mieszkańców. Dla porównania w 2016 roku BCK zyskało 732 tys. zł, czyli o około 35 procent mniej niż w roku kolejnym (nie licząc dofiansowań).

Jutro oficjalnie Mariusz Orzełowski kończy swoją pracę jako szef BCK. Zgodnie z zarządzeniem wydanym przez prezydenta Dariusza Stefaniuka, bialską instytucją kultury do 31 lipca pokieruje Zbigniew Kapela, jako pełniący obowiązki na stanowisku dyrektora.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *