Oddał samochód do naprawy i go nie odzyskał

Oddał samochód do naprawy i go nie odzyskał 16
fot. archiwum

Serwis przywłaszczył sobie samochód. Nie chciał oddać auta właścicielowi.

Właściciel serwisu samochodowego przywłaszczył sobie samochód osobowy marki Renault Twingo, który był powierzony do naprawy. Właścicielem samochodu był mieszkaniec Białej Podlaskiej. Bez wiedzy i przede wszystkim zgody pokrzywdzonego została wykonana niezlecona naprawa samochodu. Gdyby tego było mało, pokrzywdzony bialczanin nie mógł odzyskać swojego pojazdu.

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Tak na prawdę nie znamy wszystkich faktów a może właściciel samochodu nie chciał zapłacić za naprawę, która była wymagana aby samochód mógł jeździć po drogach publicznych z tego artykułu na biała24 dowiadujemy się, że (Bez wiedzy i przede wszystkim zgody pokrzywdzonego została wykonana niezlecona naprawa samochodu), Czyli można rozumieć, że samochód miał usterkę, której właściciel samochodu nie chciał usunąć a mechanik tą usterkę usunął i zażądał za nią zapłaty, właściciel auta na to nie przystał to mechanik zatrzymał samochód. Właściciel tego auta, chciał takim niesprawnym autem jeździć po drogach publicznych ?

    1. Jeśli taka naprawa była wymagana to się najpierw kontaktuje z właścicielem auta i pyta czy ją usuwać. Warsztatów jest dużo i nie musiał tam tego naprawiać. Zlecenie było na konkretną usterkę a reszta to samowolka tez bym nie zapłacił, a o tym czy samochód może się poruszać po drogach publicznych decyduje diagnosta na przeglądzie a nie mechanik i jego widzimisię

    2. Naprawę, która jest wymagana konsultuje się z właścicielem auta i dopiero się za nią zabiera. Zlecenie było na konkretną usterkę, a reszta to samowolka ma rację że nie zapłacił, może gdzie indziej zrobiłby taniej.

    3. Mógł po prostu chcieć naprawić usterkę w innym zakładzie bądź samemu, czy nawet nie uwierzył w potrzebę tej naprawy. Nie nam wnikac ale mechanik znajdując inną usterkę niż zlecona winny był zadzwonić i poinformować klienta o niej.