Odjazdowe powitanie wiosny

DSC_8773
Inicjatywa jednej kobiety przerodziła się w wydarzenie kultywujące zdrowy tryb życia oraz integracyjną formę wykorzystania pięknej pogody.

Akcja pod nazwą „Odjazdowe bialczanki witają wiosnę” to wydarzenie, które miało miejsce 8 kwietnia. Pomysł narodził się w głowie Anny Stolarczuk, która ze względu na wiosenna aurę postanowiła rozpocząć sezon rowerowy. Jednak po chwili namysłu pomysłodawczyni uznała, że utworzy wydarzenie na portalu społecznościowym i poczeka na odzew damskiej części naszego miasta i okolic.

Udział w akcji zadeklarowało 70 osób zaś samych zainteresowanych było ponad 220.
Nazwa wydarzenia jednak nie wpłynęła na męską stronę odbiorców i kilku z nich również wyraziło swoją chęć uczestnictwa.

Takim oto sposobem na placu Wolności w ubiegłą niedzielę pojawiła się grupa kobiet ubranych w kolorowe wiosenne stroje. Trasa „odjazdowych bialczanek” prowadziła do Leśnej Podlaskiej. W obie strony kobiety zrobiły około 35 kilometrów.

– Kobiety z naszego miasta chcą się integrować we wspólnym gronie oraz razem spędzać czas. Przy czym ta akcja jest promocją zdrowego stylu życia oraz samego roweru jako środka transportu – mówi Anna Stolarczuk, trener ds. profilaktyki oraz organizatorka wydarzenia.

Zapowiedziana została także kontynuacja tego typu wydarzeń a mianowicie już niebawem odjazdowe bialczanki będą celebrowały lato.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *