Odjechał z pługiem i narzędziami rolniczymi z posesji znajomej

Odjechał z pługiem i narzędziami rolniczymi z posesji znajomej 16

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał 35-letni mieszkaniec gminy Sosnówka. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie na teren posesji i kradzież sprzętu rolniczego oraz elektronarzędzi.

W sobotnie popołudnie dyżurny komisariatu w Wisznicach powiadomiony został o kradzieży z włamaniem do jakiej doszło na terenie gminy Wisznice. – Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że nieznany sprawca włamał się na teren ogrodzonej posesji, z której skradł znajdujący się tam sprzęt, w tym rolniczy. Jego łupem padły m.in. pług, brony, kultywator, podnośnik hydrauliczny oraz betoniarka – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Dodatkowo sprawca włamał się do jednego z budynków gospodarczych, które znajdowały się na posesji. Tu skradł m.in. elektronarzędzia oraz meble kuchenne. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę niemal 15,5 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wisznic. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec gminy Sosnówka. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali całość skradzionego mienia, którego część sprawca zdążył sprzedać na jednym ze skupów złomu.

Wczoraj 35-latek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. W rozmowie z policjantami przyznał, że wiedział o znajdującym się w miejscu kradzieży sprzęcie, gdyż znajdował się on na posesji zamieszkiwanej przez jego znajomą.

Odjechał z pługiem i narzędziami rolniczymi z posesji znajomej 17 Odjechał z pługiem i narzędziami rolniczymi z posesji znajomej 18 Odjechał z pługiem i narzędziami rolniczymi z posesji znajomej 19

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *