Odkryta pływalnia przy PSW nie tylko dla studentów

DSC_7713

Basen powstały przy jednej z bialskich uczelni już oficjalnie otwarty. Jak zapowiadano, jest on dostępny nie tylko dla studentów, ale też dla każdego mieszkańca Białej Podlaskiej.

Kampus Państwowej Szkoły Wyższej coraz bardziej się zapełnia. Najpierw Dom Studenta, później Centrum Badań Naukowych, hala sportowa z częścią dydaktyczną, Biblioteka Akademicka, a teraz przyszedł czas na Zespół Basenów Odkrytych.

Jeszcze cztery lata temu uczelnia dysponowała basenem „Biawena”, które w 2012 roku otrzymała od miasta. Niestety stan techniczny obiektu pozostawiał wiele do życzenia, dlatego konieczne było jego zamknięcie.

Wykonawcą nowej pływalni jest przedsiębiorstwo Budomex. Natomiast kontrolą wszystkich wymogów dla tego typu obiektów zajęła się firma Nautilus. – Budowa tego typu obiektu wymaga szczególnej staranności. Myślę, że to, czy został dobrze wykonany najlepiej ocenią Ci, który będą z niego korzystać – mówi prof. Józef Bergier, rektor Państwowej Szkoły Wyższej. – Zakładam, że jest to obiekt nie tylko praktyczny, ale jednocześnie w atmosferze wypoczynku letniego.

Basen główny ma szerokość 14 metrów i długość 25. Tuż obok znajdują się szatnie. Choć obiekt należy do uczelni, spokojnie mogą z niego skorzystać wszyscy mieszkańcy Białej Podlaskiej.

Inwestycja pochłonęła około 3,1 mln zł. Aż 80 procent tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

ZOBACZ TAKŻE: Cennik

Udostępnij!

Komentarze: 21

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Mnie najbardziej fascynują badania naukowe przeprowadzane w Centrum Badań Naukowych,ciekawa jestem czy wyniki tych badań sprawią,że polska nauka zdobędzie uznanie przynajmniej w powiecie.

  1. Jeżeli nie beda ich wykonywały takie osoby jak ty na pewno cos wniosa chociazby w ich rozwoj osobisty zawistna i zakompleksiona osobko.

   1. Zbuduj Centrum Badań za kilka milionów złotych tylko dla rozwoju osobistego kilkunastu osób tam pracujących zamiast korzystać z niego i wykonywać naprawdę potrzebne rzeczy. No dziękuję

    1. Jak masz jakis problem zrob cos sam zamiast caly czas narzekać. Otworz porzadne centrum badan znajdz ludzi zaplac im i badaj co chcesz. A jak jestes tylko ciota piszaca komentarze to eiadomo wiele nie osiagniesz.

     1. To są osiągnięcia naukowców PSW, osiągnięcia przez duże O. Może by Lord by się czymś pochwalił, uchyl rabka tajemnicy co wy tam badacie niech ludzie się dowiedzą co takiego zgłębiacie w tych waszych centrach czy tylko powielacie jak w konspiracyjnej drukarni

 2. Powaliło gościa z tym skakaniem w ubraniu ale pewnie chodziło o rozwój osobisty. A jeżeli chodzi o ocenę to lepiej to robić przed inwestycją bo może się okazać tak jak z solarami, że nie wiadomo co z gorącą wodą w wakacje i trzeba będzie zmienić nazwę basenu na gorące źródła rektora.

 3. „Woda ciepła a na pewno bardzo czysta” – Latem podgrzewana woda w basenie ? , czysta bo jeszcze nikt nie kąpał się w ubraniu i butach. A ja myślałem ze woda latem ma służyć do schładzania się i łagodzenia skutków upału . Kto będzie płacił za pompowanie w kółko tej „ciepłej” wody. Czy tam ktoś myśli? Klimat chcą ocieplić w Białej.

 4. 3,1 mln za basen który będzie służył 3-4 miesiące w roku? Super inwestycja nie ma co 😉 U nas nie ma takiego klimatu jak ameryce, żeby można było przez cały rok korzystać. Ciekaw jestem jak oni go utrzymają, gdy popada i naleci tam deszczówki 😉

  1. A jak się kąpiesz w jeziorze i naleci tam deszczówki to też będziesz chciał żeby to ktoś „posprzątał”??? To jest właśnie mentalność Polaka – jak nie ma nic to będzie narzekał, że nie ma nic. Jak coś mu się podstawi pod nos żeby miał to będzie narzekał, że ma.

 5. Ktoś , ty masz wszystkich za idiotów?. Jaki jest sens otwartych pływalni w naszym klimacie gdzie raptem może 3-4 m-ce w roku to okres kiedy ludzie korzystają z kąpieli na powietrzu ( nie wliczam tu morsów). Wydawanie potężnych pieniędzy na coś co większość czasu będzie stało bezużyteczne to jest niegospodarność. Sadzisz , że ludzie w Białej nie wiedza po co to było robione? Bo KTOŚ nie myślał kiedy zakładał solary na akademikach. Bodźcem do budowy nie była kreatywność ale ludzka bezmyślność i głupota którą teraz się tuszuje.ubierając to w widowisko aktora który skacze w pantoflach do basenu. Ktoś powie że lepiej mieć niż nie mieć, to prawda ale nie dorabiajmy do tego teorii sukcesu w sytuacji kiedy chodzi o tzw. du…chron.

  1. Idąc twoim tokiem myślenia to każdy powinien budować wyłącznie supermarkety i to najlepiej takie, które będą czynne 24h/dobę, 365 dni w roku bo z tego będzie dochód. Ale może po prostu kogoś najnormalniej w świecie stać na realizację takich czy innych pomysłów. Co powiesz na inwestycję Miasta, które chce przebudować stadion za 41 milionów na standard ekstraklasy podczas gdy w Białej nawet drużyny piłkarskiej z prawdziwego zdarzenia nie ma? A jak już stadion powstanie i prezydent Białej na jego otwarcie wejdzie na murawę w pantoflach i garniturze zamiast w korkach i „krótkich majtkach” to też twoim zdaniem będzie widowisko aktora, który wchodzi na murawę w pantoflach i gajerze? Ja z basenu chętnie skorzystam i cieszę się że jest. A tych, którzy się obrażają na cały świat za to, że nie mieli basenu a teraz mają – pozdrawiam. Dąsajcie się dalej i nie korzystajcie – woda będzie czystsza..

   1. Gadał ktoś do obrazu a obraz doń ani razu. Dziad swoje , baba swoje. Takie są polskie przysłowia , a jak się nie rozumie o czym mowa to się nie zabiera zdania. Mydelniczka służy do przechowywania mydła a nie do mydlenia np oczu. Używać zgodnie z przeznaczeniem

  2. Wypowiedz na bardzo niskim poziomie intelekualnym nic nie wnoszaca do rozwoju miasta, a sam rozwoj uczelni tylko na plus.

   1. Du.. chrony nie są od wnoszenia czegokolwiek do rozwoju miasta one służą do tego żeby chronić ……..

 6. Szanowny pan Rektor, jako absolwent AWF-u powinien wiedzieć, że po wizycie w garniturze w basenie, zgodnie z przepisami sanitarnymi powinno się spuścić całą wodę z niecki, ale cóż…. A co do wykorzystania niecki basenu (ów), to można je na chłodne dni zmienić w zbiorniki z hodowlą karpi… 🙂 Była kiedyś taka inicjatywa w pewnym mieście, tyle, że koszt czyszczenia filtrów przekroczył zysk z hodowli karpia… Może któryś z naukowców z Centrum Badań Naukowych opracuje jakieś opłacalne rozwiązanie… 🙂