Odnawialne źródła energii zawitają do naszego miasta

Odnawialne źródła energii zawitają do naszego miasta 16
Są pieniądze na dofinansowanie instalacji OZE. Koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 12 mln zł.
Projekt „Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska” zostanie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Umowa o dofinansowanie zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni.

– Projekt przygotowany przez Urząd Miasta Biała Podlaska będzie największym w województwie lubelskim przedsięwzięciem dotyczącym instalacji OZE. Jego całkowity koszt wyniesie ponad 12 mln zł, z czego 9 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej – informuje Radosław Plandowski, Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska.

Mieszkańcy, którzy złożyli deklaracje i zakwalifikowali się do udziału w projekcie otrzymają dofinansowanie do wybranych przez siebie instalacji. Do Urzędu Miasta wpłynęło łącznie 2410 deklaracji udziału w projekcie. O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decydowała kolejność zgłoszeń. W ten sposób została wyłoniona grupa docelowa ostatecznych odbiorców projektu.

Łącznie zostanie zrealizowanych 829 instalacji, w tym: 304 zestawy kolektorów słonecznych, 201 instalacji fotowoltaicznych, 228 powietrznych pomp ciepła oraz 96 pieców na biomasę.

Obecnie Urząd Miasta Biała Podlaska wystąpił do dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z wnioskiem o indywidualną interpretację dotyczącą podatku VAT. Po jej otrzymaniu Urząd niezwłocznie poinformuje o aktualnych kosztach udziału w projekcie i dalszych działaniach.

Listy uczestników projektu oraz bieżące informacje dotyczące projektu są dostępne na dedykowanej projektowi stronie internetowej: www.oze.bialapodlaska.pl

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *