Odpowie za posiadanie i kierowanie pod wpływem narkotyków

Odpowie za posiadanie i kierowanie pod wpływem narkotyków 15

O losie 19-letniego bialczanina zadecyduje sąd. Podczas kontroli drogowej okazało się, że jest pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo posiadał również marihuanę.

Wczoraj (3 czerwca) po godzinie 14 na ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Suzuki. Za kierownicą siedział 19-letni bialczanin, którego zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów. – . Na pytanie dotyczące spożywania alkoholu czy też środków odurzających zaprzeczył, jednak podczas rozmowy z mundurowymi przyznał, że dzień wcześniej palił marihuanę. Potwierdziło to również przeprowadzone badanie narkotestem. Od mężczyzny dodatkowo pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy.

W trakcie czynności w aucie 19-latka mundurowi ujawnili i zabezpieczyli foliowy woreczek z suszem roślinnym. Podobnego znaleziska dokonali w jego miejscu zamieszkania. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana. Narkotyki zostały zabezpieczone natomiast mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Nastolatek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi z kolei do 2 lat więzienia.

Odpowie za posiadanie i kierowanie pod wpływem narkotyków 16

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *