56-latek poniesie konsekwencje za przestępstwo skarbowe

56-latek poniesie konsekwencje za przestępstwo skarbowe 16

Prawie 1,9 tys. paczek papierosów i 28 butelek nielegalnego alkoholu na swojej posesji przechowywał mieszkaniec międzyrzeckiej gminy. Mężczyzna usłyszał zarzut.

Wczorajsza akcja to efekt wspólnych działań międzyrzeckich kryminalnych i funkcjonariuszy z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Mundurowi weszli na teren jednej z posesji w gminie Międzyrzec Podlaski. – Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że 56-letni mieszkaniec gminy, w miejscu swojego zamieszkania posiadać może kontrabandę – wyjaśnia st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy. – W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez 56-latka, funkcjonariusze ujawnili niemal 1900 paczek papierosów oraz 28 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W tym przypadku uszczuplenie podatku akcyzowego wyniosło około 45 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Jeszcze wczoraj usłyszał zarzut. Na poczet przyszłych kar mundurowi zajęli od mężczyzny 10 tys. zł. Za przestępstwo skarbowe, którego się dopuścił, grozi mu wysoka kara i przepadek nielegalnych wyrobów.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. BRAVO dla Funkcjonariuszy . Wyczyścili kolesia ha ha ha ha ha . Wjazd na kwadrat i pozamiatane . A Biedaczek kwiczy. Oby więcej takich akcji Panowie.