Odpowiedzą za niestosowanie się do wyroku sądu

Odpowiedzą za niestosowanie się do wyroku sądu 16

Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali wczoraj dwóch mieszkańców powiatu, którzy kierowali pojazdami pomimo orzeczonego zakazu. Rekordzistą okazał się 60-latek z gminy Rokitno, który siedział za kierownicą opla, pomimo pięć aktywnych zakazów. Drugi z mężczyzn dodatkowo był nietrzeźwy.

O godz. 11.00 na al. Tysiąclecia w Białej Podlaskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego opla. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Za kierownicą samochodu siedział 60-letni mieszkaniec gminy Rokitno. Mundurowi szybko ustalili, że „ciężka noga” kierowcy to nie jedyne jego przewinienie. Mężczyzna kierował samochodem pomimo orzeczonych przez sąd pięciu aktywnych zakazów do kierowanie pojazdami. 60-latek na swoim koncie miał 5 aktywnych zakazów. Dodatkowo kierował autem nie dopuszczonym do ruchu.

Piętnaście minut później w miejscowości Terespol, na ul. Wojska Polskiego policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość oraz wyprzedzał w rejonie przejścia dla pieszych. Po zatrzymaniu policjanci ustalili również, że mężczyzna kierował autem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. 24-latek także posiadał zakaz kierowania pojazdami.

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Niestosowanie się do wyroku sądu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 8 sierpnia.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *