Odprawy „na odchodne”. Na konta prezydentów wpłynęło po kilkadziesiąt tys. zł

Odprawy „na odchodne”. Na konta prezydentów wpłynęło po kilkadziesiąt tys. zł 16

Osoby piastujące w ubiegłej kadencji najwyższe stanowiska w bialskim magistracie „na pożegnanie” otrzymały niemały zastrzyk pieniędzy. Najwięcej, bo ponad 51 tys. zł, przyznano jednemu z byłych zastępców prezydenta. Samorządowcom zostały wypłacone także ekwiwalenty za niewykorzystany urlop.

Na zakończenie kadencji, w związku z ustaniem stosunku pracy, były prezydent oraz jego zastępcy otrzymali spore odprawy. Prezydent Dariusz Stefaniuk dostał na „do widzenia” dokładnie 32 320 zł brutto. Jest to wysokość jego trzymiesięcznego wynagrodzenia.

Z kolei Henrykowi Grodeckiemu przyznano pieniądze w kwocie 51 360 zł brutto w związku z przejściem 29 października na emeryturę. Przypomnijmy, że Henryk Grodecki pracował jako wiceprezydent niespełna dwa miesiące. Wcześniej pełnił funkcję naczelnika wydziału edukacji. Jego odprawa wyniosła tyle, ile zarobiłby przez pół roku jako zastępca prezydenta .

Adamowi Chodzińskiemu, drugiemu zastępcy Stefaniuka, wypłacono pieniądze w kwocie 31 170 zł brutto, czyli kwota odpowiadająca trzymiesięcznemu wynagrodzeniu.

Odprawy to nie jedyne, co „na odchodne” otrzymali prezydenci. Jak poinformowała nas Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu, na ich kontach pojawiły się również ekwiwalenty pieniężne za niewykorzystany urlop w 2018 roku. Dariusz Stefaniuk za 24 dni uzyskał 12 028,80 zł brutto, Henryk Grodecki za 7 dni – 2 120,06 brutto, natomiast Adam Chodziński za 22 dni – 10 973,60 zł brutto.

Udostępnij!

Komentarze: 58

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Ważne by szekle się zgadzały. DS powinien kasę oddać swoją temu co na emeryturę szedł, bo z treści artykułu wynika, że dzięki zagrywce z krótkotrwałym byciem vice odprawa wyszła taka duża 🙁 Szkoda, że to z budżetu zadłużonego miasta 🙁

 2. Wydaje mi się że wysokość wynagrodzenia ustalała rada miasta, a wysokość odprawy reguluje kodeks pracy. Trzeba było ustalać niższe pensje a nie podniecać się tym co się samemu uchwaliło. Rozumiem, że w przypadku obecnej władzy odchodzący w przyszłości na emeryturę, zwalniani z pracy itp zrezygnują z odpraw….. Pamiętajmy, że problem odpraw nie istnieje od wczoraj.

 3. Tak się buduje „autorytety” na łajdactwie …. smutne ….. „Kościół” milczy ….. wymowne … Gdzie są ci wszyscy znawcy od etyki , wartości chrześcijańskich , ogólnoludzkich , od przyzwoitości ?

 4. Jakieś jaja. Za co odprawa za te „śmierdzące jaja”..stadion, park co po sobie zostawili super beznadziejna banda byłych prezydentów. Obym ich tutaj więcej nie zobaczył a Derex niech sobie siedzi w Lublinie i pozuje do zdjęć udając że ma dużo do powiedzenia.

 5. Na stos z takimi !! ludzie nie mają co do gara włożyć a tu kasa bez opamiętania za tzw ładną buśkę na plakacie !! żenada

 6. Nie ma co obwiniać, ta czy inna władza, wysokość odprawy w tzw. budżetówce reguluje kodeks pracy i dopóki przepis się nie zmieni to czy to lewica czy prawica takie odprawy dostawać będzie.

 7. wasz Litwiniuk i Buczyński też wezmą odprawy i to może jeszcze przed końcem kadencji jak się przekonacie kogo wybraliście

 8. To chyba wina rady miasta i kodeksu pracy. Czapski też dostał. Litwiniuk też dostanie. Nikt nic nie zmieni bo łączy nas pazerność.

 9. Panie H.G. sumienie cię nie gryzie pamiętając jak potraktowaliście niektórych odchodzących – oczywiście z ” własnej, nieprzymuszonej woli” na emeryturę !!!!!!!!!!!!!!!!!! Pomyśl o tym za każdym razem , jak siedzisz w pierwszej ławce co niedziela ……….!!!!!!!!!!!!

 10. Tez mi wielkie rzeczy nie podniecajcie sie tak bo zyłka co niektórym peknie za 5 lat bede wyzsze nagrody odsunać partie od wladzy jest wielu wspanialych bialczan nie związanych z partia nadajacych sie na prezydenta

 11. ,,Najwięcej, bo ponad 51 tys. zł przyznano jednemu z zastępców.. – szkoda, że nie napisaliście, że był to pan Litwiniuk…Michał.

 12. 31170 (trzydzieści jeden tysięcy sto siedemdziesiąt zł.} Tyle powinien zwrócić p. Adam Ch. art.40 ust.1 ustawy z 21.11.2008 r. – o pracownikach samorządowych.Gdzie byli prawnicy UM. Czy to standardy PiS są prawem, czy odpowiednie ustawy !?!?!?

 13. Niektórzy pracownicy Biblioteki jak zwykle nie mają co robić tylko piszą w godzinach pracy komentarze! Może czas zacząć coś robić a nie wiecznie naburmuszeni!

  1. Za taką wypłatę jaką mają pracownicy biblioteki czy multicentrum to porażka cokolwiek od nich wymagać. Co niektórym po opłaceniu biletów na dojazdy niewiele zostaje, toż to jakiś wolontariat. Wstyd ludziom z wyższym wykształceniem proponować taką zapłatę. Wystarczy odwiedzić multicentrum, zobaczyć zajęcia zorganizowane naszym dzieciakom i opinie można wyrobić sobie samemu na temat pracy tych osób.

 14. Proponuję aby sprawdzić, kto w bibliotece zamiast pracować siedzi i w godzinach pracy pisze obraźliwe komentarze, może czas najwyższy aby ta osoba się ujawniła. Szkoda, że nie ma cywilnej odwagi przedstawić się z imienia i nazwiska. Skoro tak się martwi o bibliotekę to może by się wzięła do roboty.

 15. PROSZĘ WEJŚĆ NA PROFIL STEFANIUKA NA FACEBOOK JAK TO ON Z RENATKĄ TAK NEGOWALI JAKIE TO NAGRODY POPRZEDNIA WŁADZA PO I PSL W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM POBRAŁA SOBIE PISZĄC ŻE ON TO TYLKO PO 1 TYS. ZŁ PRZYZNAŁ SWOIM PRACOWNIKOM JAK BYŁ PREZYDENTEM A TU O PROSZĘ TAKIE INFO…….. DOBRZE ŻE LUDZIE JUŻ TEGO BUCA NIE WYBRALI I KŁAMCY BIERZ PAN STADION NA PLECY RAZEM Z BIERECKIM I DO LUBLINA PAN Z NIM IDŹ RZĄDY STEFANIUKA TO JEDNA WIELKA KPINA DLA BIAŁEJ I WSTYD DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW

  1. Wysokość odpraw wynika z ustawy. A jeśli faktycznie brał nagrody, to trzeba ujawnić ich wysokość. I tyle… A co do stadionu, to mija miesiąc od wstrzymania prac. Przez ten okres były 2 dni kiedy nie można było pracować. Trzeba było pracować i nadrobić wszystkie zaległe roboty z parkingiem na czele….. Amen

 16. A GRODECKI W ANTONIM Z ŻONKĄ TAKI MODLĄCY A TU PROSZĘ TAKIE ZŁODZIEJSTWO OJ MOŻE LEPIEJ TY TĄ KASĘ DLA OJCA DYREKTORA RYDZYKA ODDAJ JAK JAREK SIĘ DOWIE TO GRZECHY ODPUŚCI

   1. Ciekawy przypadek. Na youtube trochę tego jest. Facet z djabłem na koszulce (kto normalny tak robi??? satanista???) W kapturze z siekierami. I te teksty piosenek. Brak słów. Może jakiś urzędnik się wypowie na ten temat, najlepiej rzecznik prezydenta. Jestem w szoku. Może niech zaśpiewa dla mieszkańców na dni miasta, Panie Prezydencie prosimy o angaż.

    cyt.tekst piosenki:

    „Bezksiężycowa noc,

    miasto w Ciemności

    Złowroga cisza

    niepokój i strach

    opętany maniak

    szykuje się na łowy

    ostrzy siekierę, by znów zabijać

    ref: bestialski rzeźnik

    wychodzi na ulice

    krąży w poszukiwaniu ofiar

    węszy niczym pies myśliwski

    czujący zapach krwi

    nikt nie ujdzie z życiem

    jeśli zostanie wybrany na cel

    bestialski rzeźnik

    wreszcie dopadł swoją ofiarę

    wali obuchem w kark

    zaciąga w odludne miejsce

    i tam ścina jej głowę

    ref… bestialski rzeźnik…

    Szaleństwo w jego oczach

    szaleństwo w jego głowie

    bestialstwo w jego czynach

    siekiera w jego rękach

    uważaj więc, gdy idziesz po zmroku

    unikaj ciemnych ulic

    nigdy nie wiesz, gdzie czai się morderca

    oglądaj się za siebie

    ref… bestialski rzeźnik?”

  1. Alleee jaaja.
   Dlaczego to dzieje się zawsze w moim mieście. Aż strach iść do biblioteki. Ciekawe czy nowe władze o tym wiedzą.

   1. Kultura „pełną gębą”. Nowe władze jak nowe, będzie jeszcze czas na ocenę. Natomiast stara ekipa ciekawej proweniencji nam ludzi do kultury wpusciły.

  2. To co człowiek robi po godzinach pracy to jego prywatna sprawa, ważne, aby w pracy reprezentując instytucję wywiązywał się z obowiązków, jakby poszukać to pewnie Wy idealni na stanowiska zachowujecie się nie raz wiele gorzej spójrzcie najpierw na siebie bez filtrów!!!

   1. Czy jest Pan/i tego pewna, że może robić co mu się chce?
    Napewno zachowanie takie negatywnie wpływa na wizerunek Biblioteki jako Instytucji Kultury czyli zakładu o charakterze publicznym zajmującym się
    upowszechnianiem kultury oraz jej postrzeganie przez społeczeństwo. Pan Dyrektor Biblioteki Publicznej zobowiązany jest w szczególności o dbanie i budowanie dobrego wizerunku instytucji a takim zachowaniem tego nie robi.
    Generalnie to kpina ze wszystkich mieszkańców jak przedmówca napisał możliwa tylko w tym mieście.
    ps. to może w MOK powinni na dyrektora zatrudnić Nergala?

   2. Dyrektor reprezentuje instytucje nie tylko podczas pracy, to że p.dyrektor ma taką chorą pasję szkodzi wizerunkowi firmy. Jest mi wstyd , że ktoś taki reprezentuje bialską kulturę . To była bardzo zła zmiana, p Stefaniuk, na którą nie zasłużyli pracownicy biblioteki.

   3. Ksiądz np po godzinach może odprawiać czarne msze, a czemu nie, ma czas między nieszporami, a wieczorną. Czy to ta logika myślenia?

  3. Nie raz współpracowałem z Dyrekcją i bardzo mile to wspominam, ludzie z niesamowitą wiedzą i kulturą osobistą. Wraz z sympatyczną i uśmiechnięta Panią z sekretariatu tworzą super zespół. Pozdrawiam.

   1. Trochę ten wpis przypomina klasyke polskiego kina, cytat za „Miś”: „Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek”

 17. Przytulili niezłą kaskę, pozostaje pytanie za co? Zapłacili mieszkańcy tego zacofanego miasteczka. Ale czego można oczekiwać od władzy która brata się z klerem. W tym towarzystwie zawsze będzie dochodziło do nadużyć.

 18. Może Komisja Rewizyjna Rady Miasta powinna sprawdzić czy wypłacenie tych odpraw jest zgodne z prawem bo z etyką to napewno się kłóci. Ustawowym obowiązkem komisji rewizyjnej jest kontrolowanie działalności prezydenta miasta. Mieszkańcy nie tylko powinni dowiadywać się o przypadkach takiego pasożytowania na pieniądzach budżetowych czyli podatników ale także jakie są konsekwencje okradania społeczeństwa .

 19. Teraz wiecie do czego prezydentowi potrzebny jest rzecznik. Do brudnej roboty . Co sobie będę brudził „ręce” skoro podatnicy jeszcze za to płacą to czemu nie korzystać?

 20. Często tak bywa. Kolega koledze chcąc sprawić prezent z pieniędzy podatników, zwalnia go a potem zatrudnia w innym miejscu, często za wyższe wynagrodzenie, wypłacając jeszcze zaległe ekwiwalenty. Tak było, jest i będzie bez względu na nazwę partii. Liczy się tylko czas przed wyborami. Wszyscy obiecują gruszki na wierzbie. A po wyborach śmieją się wyborcom w nos.Nie dziwię się młodym, ale starsi nauczeni już doświadczeniem życiowym powinni być bardziej roztropni i nie dawać się otumanić obietnicom przedwyborczym. Trudno dzisiaj jest spotkać człowieka , który potrafi patrzeć nieco dalej, nić koniec własnego nosa jeżeli chodzi o pieniądze. Inaczej wygląda sprawa oceniania innych. Tu często siebie nie widzimy. A jak byłoby inaczej, gdyby zamienić odległość widzenia swoich pieniędzy i oceniania innych. Nie byłoby plotek, pomówień, pieniądze dzielone wg.faktycznych potrzeb człowieka.Zwalnia się na siłę ludzi z pracy nie patrząc na ich warunki materialne, a sobie wypłaca ekwiwalenty, jakich przeciętny Polak nie zarobi przez rok.. Pan Adam np.nie zdążył nawet odebrać zaległego urlopu, bo już dostał w środku miesiąca pracę na innym, bardzo ciekawym stanowisku i miejscu pracy. Były kierownik pogotowia, w” nagrodę” za bunt pracowników,którzy mieli dość mobbingu, też otrzymał „ciepłą” posadkę w wiadomym miejscy. Z ramienia innej, wtedy będącej u steru partii.