Odpust w Leśnej niebawem

Odpust w Leśnej niebawem 16

W tym roku uroczystości odpustowe Najświętszej Maryi Pany Wniebowziętej w Sanktuarium Leśniańskim będą także 100. rocznicą powrotu Ojców Paulinów do Leśnej Podlaskiej. Odbędą się 14 i 15 sierpnia.

W środę (14 sierpnia) o godzinie 17 ojcowie powitają pielgrzymów. Godzinę później odprawiona zostanie msza święta pod przewodnictwem o. Michała Lukoszka, Wikariusza Generalnego Zakonu Paulinów z Jasnej Góry. Na 21 zaplanowano Apel Jasnogórski i procesję ze świecami. O północy w sanktuarium odbędzie się Pasterka Maryjna.

Następnego dnia (15 sierpnia) uroczystości rozpoczną się o godzinie 7 Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 7.30 i 9.30 w Bazylice Leśniańskiej odprawione zostaną msze święte. . Różaniec rozpocznie się o 11.30. Suma Odpustowa odbędzie się w południe na placu św. Józefa pod przewodnictwem Bp. Łukasza Buzuna, paulina. Podczas niej będzie można usłyszeć także koncert leśniańskiej orkiestry w 95. rocznicę założenia. Koronka zaplanowana została na 15. Uroczystości odpustowe zakończą się mszą świętą o godzinie 16.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *