Odzyskano motocykle, w tym BMW wicemarszałka

Odzyskano motocykle, w tym BMW wicemarszałka 16

Odzyskano motocykle oraz elementy trzeciego ze skradzionych w połowie miesiąca  jednośladów. Jeden z nich należy do wicemarszałka województwa lubelskiego Dariusza Stefaniuka. Kradzione rzeczy znaleziono na terenie województwa dolnośląskiego.

 11 czerwca dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży do jakiej doszło na podziemnym parkingu jednego z bloków w Białej Podlaskiej. – Sprawcy skradli wówczas trzy motocykle na szkodę mieszkańców powiatu. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę około 132 tys. złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. W intensywne działania włączyli się również policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie – informuje Barbara Salczyńska Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Funkcjonariusze ustalili, że skradzione jednoślady znajdują się na terenie woj. dolnośląskiego. – Na terenie jednej z posesji we Wrocławiu ujawnili skradziony motocykl marki KTM, rozebrany na podzespoły motocykl marki Suzuki oaz elementy pochodzące z trzeciego ze skradzionych pojazdów. Poza bialskimi motocyklami, na należącej do 42-latka posesji, policjanci zabezpieczyli również trzy motocykle marki BMW, z uwagi na podejrzenie, ingerencji w ich pole numerowe – dodaje oficer prasowy.

Mundurowi w tym samym czasie weszli też na jedną z posesji w powiecie mrągowskim. Ujawnili  „dziuplę” a w niej warte 350 tys. mienie. Przedmioty pochodziły z kradzieży do jakich doszło na terenie Niemiec. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. łodzie motorowe, motocykle, quady oraz narzędzia budowlane. Zarówno na terenie powiatu mrągowskiego jak też Wrocławia   policjanci wspierani przez mundurowych ze Straży Granicznej w Terespolu.

Odzyskano motocykle, w tym BMW wicemarszałka 18

Zarzuty w sprawie kradzieży bialskich motocykli usłyszał już 33-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał już karę za podobne przestępstwo. Natomiast zarzut paserstwa usłyszał 42-letni mieszkaniec Wrocławia.  Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od niego warte 40 tys. mienie. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Odzyskano motocykle, w tym BMW wicemarszałka 19

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Jak memu synowi kolega z klasy zajumał telefon i sprzedał w Lombardzie to policja nie znalazła winnego . No ale syn marszałkiem nie jest , no i ,,ORŁY ” z Terespola prowadziły sprawę to też wiele wyjaśnia