Oferował markowe buty. Nie dostarczał towaru

Oferował markowe buty. Nie dostarczał towaru 16

Zarzuty oszustwa usłyszał 18-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Sprawca oferował do sprzedaży markowe buty, które jednak nigdy nie trafiły do mieszkańca Białej Podlaskiej.Funkcjonariusze ustalili, że „działalnością” nastolatka pokrzywdzone zostały kolejne osoby. 

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że 18-latek z gminy Lubartów podejrzewany jest o dokonanie oszustwa na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. – Sprawca oferował do sprzedaży limitowane buty sportowe znanej marki. Nie dotarły one jednak do kupującego. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że ofertę znalazł w Internecie. Po ustaleniu szczegółów przelał ponad 1300 zł., na wskazane przez sprzedającego konto. Korespondując z pokrzywdzonym 18-latek tłumaczył, że buty które wystawił, wygrał na stronie producenta. Niestety towar ten nigdy nie dotarł do kupującego – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że „nielegalną działalnością nastolatka” pokrzywdzone zostały kolejne osoby. O dalszym losie 18-latka zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *