Ogólnopolskie sukcesy bialskich tancerzy

YXJ0aWNsZXMvMjAxODAzMTkxOTQ0MTctMTM0LTEuanBn,800,420

Bialscy tancerze z zespołu DANCE ACADEMY STUDIO pokazali klasę podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych Myszyniec 2018. Wszystkie przygotowane choreografie zostały nagrodzone.

W sobotę (17 marca) niemal 50-osobowa grupa tancerzy zespołu „DANCE ACADEMY STUDIO” z Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego reprezentowała miasto Biała Podlaska podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych Myszyniec 2018.

Tancerze wielokrotnie stawali na podium zawodów w sumie zdobywając 94 medale.
Konkurs miał formułę otwartą i był adresowany do zespołów prezentujących nowoczesne formy tańca. Tancerzy oceniała profesjonalna komisja sędziowska. Impreza zgromadziła rekordową rzeszę sympatyków tańca w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych.

W konkursie startowało prawie 1000 tancerzy z ponad 25 miast Polski m.in. z Ostrołęki, Warszawy, Białegostoku, Łodzi, Płońska, Ciechanowa, Augustowa, Sierpca, Olsztyna, Przasnysza i oczywiście z Białej Podlaskiej. Instruktorem grupy jest Karolina Brodzik-Zaremba.

DANCE ACADEMY STUDIO to akademia tańca nowoczesnego, współczesnego i klasycznego dla dzieci i młodzieży działająca przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Te studio tańca szkoli i przygotowuje tancerzy do występów na scenie i w zawodach tanecznych.

Mimo krótkiego stażu grupa ta ma swoim koncie prawie 300 tytułów wytańczonych na licznych festiwalach tańca. Instruktorzy nie zapominają również o tych, którzy po prostu lubią tańczyć i robią to tylko dla przyjemności.

Tancerzy Dance Academy Studio będzie można obejrzeć „na żywo” w dniu 23 marca na sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego na ul. Brzeskiej 41 podczas wiosennej gali tańca „Wiosna, ach to Ty”.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *