Olimpia w kolejnej fazie Mistrzostw Polski juniorów

Olimpia w kolejnej fazie Mistrzostw Polski juniorów 16
Szczypiorniści UKS „Olimpii” Biała Podlaska awansowali do 1/4 finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Młodzi bialczanie wykazali wyższość nad rywalami wygrywając wszystkie mecze.
Po tym, jak zawodnicy bialskiego zespołu pewnie wygrali na swoim parkiecie turniej w ramach 1/16 Mistrzostw Polski juniorów, także w kolejnej fazie mogli liczyć na doping własnej publiczności. W dniach 27 – 29 kwietnia w Białej Podlaskiej spotkały się zespoły: MKS Poznań, KS „Szczypiorniak” Olsztyn II oraz SKF Wisła I Płock. Rywalizacja została podzielona na 3 dni, zespoły grały w systemie każdy z każdym.

W meczu otwarcia Wisła Płock uległa „Szczypiorniakowi” Olsztyn 26:27. Po oficjalniej ceremonii otwarcia turnieju na parkiet wyszły ekipy „Olimpii” oraz MKS Poznań. Bialscy piłkarze ręczni od początku narzucili swój styl gry i do połowy prowadzili 23:11. W drugiej połowie bialczanie kontrolowali przebieg gry kończąc spotkanie wynikiem 32:23.

W sobotę rywalizację rozpoczęli poznaniacy z płocczanami, po wyrównanym meczu lepsi okazali się ci drudzy, wygrywając 32 do 30. O 11 spotkanie rozpoczęli piątkowi zwycięzcy, czyli UKS „Olimpia” oraz „Szczypiorniak” Olsztyn. W pierwszej połowie gospodarze zagrali niemalże perfekcyjnie, deklasując olsztynian 18:5. Po zmianie stron zawodnicy „Olimpii” nieco spuścili z tonu, ale i tak wysoko wygrali 30 do 17.

W niedzielę pierwsi na parkiet wyszli juniorzy MKS Poznań i „Szczypiorniaka” Olsztyn. W pierwszej połowie oba zespoły prowadziły wyrównany bój, ale po przerwie olsztynianie „odjechali” rywalom zwyciężając 32:23. W ostatnim meczu zmierzyły się: UKS „Olimpia” oraz Wisła Płock. Gospodarze mieli już praktycznie zapewniony awans do kolejnej fazy turnieju, płocczanie cały czas liczyli na wyprzedzenie na ostatniej prostej drużyny z Olsztyna. Ekipa z Płocka toczyła wyrównany bój z bialczanami, do przerwy był remis 19:19. W drugiej części gry gospodarze zagrali jednak lepiej i ostatecznie wygrali 36 do 32.

Skład Olimpii: Niedzielski, Stroiński, Polak – Cielecki, Szyszko, Olichwiruk G, Jaszczuk, Grochowski, Kobyliński, Tarasiuk, Michalczuk, Polok, Leszczuk, Winnicki, Lewczuk.

Wyniki wszystkich spotkań:
SKF Wisła Płock – KS Szczypiorniak Olsztyn 26:27
Olimpia Biała Podlaska – MKS Poznań 32:23
MKS Poznań – Wisła Płock 30:32
Olimpia Biała Podlaska – KS Szczypiorniak Olsztyn 30:17
MKS Poznań – KS Szczypiorniak Olsztyn 23:32
Olimpia Biała Podlaska – Wisła Płock 36:32

Tabela 1/8 Mistrzostw Polski juniorów młodszych:
1. UKS Olimpia Biała Podlaska
2. KS Szczypiorniak Olsztyn
3. Wisła Płock
4. MKS Poznań

Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec: Olaf Zagroba (Wisła Płock)
Najlepszy bramkarz: Jakub Ałaj (KS Szczypiorniak Olsztyn)
Najlepszy zawodnik: Jakub Szyszko (UKS Olimpia Biała Podlaska)

Do kolejnego etapu rozgrywek awansowały drużyny UKS Olimpia Biała Podlaska oraz KS Szczypiorniak Olsztyn.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *