Olimpia zagra o złoto

DSC_3407

60 minut gry na wysokim poziomie dzieli szczypiornistów UKS Olimpia Biała Podlaska od odniesienia historycznego sukcesu jakim niewątpliwie byłby złoty medal Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Bialscy szczypiorniści są gospodarzami Finału Mistrzostw Polski, które są rozgrywane w dniach 25 – 26 maja w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Marii Konopnickiego. Młodzi szczypiorniści z Białej Podlaskiej w meczu półfinałowym we wspaniałym stylu pokonali MKS SMS Zagłębie Lubin.

Białczanie dominowali od początku, od stanu 3:2 nieprzerwalnie prowadzili z rywalami z Lubina. Twarda obrona w połączeniu z wysoką skutecznością spowodowała iż goście w województwa lubuskiego nie byli w stanie podjąć równej walki z zawodnikami Olimpii, niesionymi dopingiem lokalnych fanów. Dzięki świetniej postawie całego zespołu do przerwy gospodarze prowadzili 15:9.

Po zmianie stron bialscy zawodnicy kontrolowali przebieg spotkania, cały czas utrzymując minimum trzy bramki przewagi. Twarda postawa w defensywie skutkowała sześcioma dwuminutowymi karami, nie miało to jednak wielkiego znaczenia dla wyniku spotkania, gdyż gospodarze grając w osłabieniu również byli w stanie toczyć równy bój z Zagłębiem. Ostatecznie białczanie wygrali 34:27 rozbudzając apetyty na złoty medal.

Jutro, 26 maja białczanie w meczu finałowym zmierzą się z UKS Anilana Łódź, która pokonała w półfinale PGE VIVE Kielce 26:22. Łodzianie zrobili to w gorszym stylu, rozstrzygając losy spotkania w drugiej połowie. Obydwie drużyny spotkały się w niedawno w 1/4 Finału Mistrzostw Polski w turnieju w Łodzi, gdzie minimalnie lepsi okazali się gospodarze. Jeżeli szczypiorniści Olimpii zagrają tak jak w meczu z Zagłębiem mają szansę zrewanżować się za niedawną porażkę.

Spotkanie finałowe rozpocznie się o godzinie 16. Wstęp wolny. Wcześniej o godz. 14, mecz o trzecie miejsce, w którym spotkają się MKS UKS Zagłębie Lubin i PGE VIVE Kielce.