Oni już wiedzą jak bezpiecznie pokonać drogę do szkoły

DSC_0089

Bialscy policjanci zapewnili uczniom „Trójki” praktyczną lekcję bezpieczeństwa. Mundurowi przedstawili maluchom zasady poruszania się po drogach, a w szczególności przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Policjanci z Komendy Miejskiej odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich.

Policjanci przypomnieli maluchom zasady poruszania się po drogach, ze szczególnym naciskiem na przechodzenie przez przejście dla pieszych. Mundurowi zwrócili uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych.

Dzieci dowiedziały się, jak w prawidłowy sposób korzystać z chodnika oraz co robić w przypadku jego braku. Policjanci uświadomili uczniów z jakimi zagrożeniami wiąże się nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Następnie przyszedł czas na część praktyczną spotkania. Dzieci pod okiem mundurowych i opiekunów ćwiczyły swoje umiejętności. W rejonie ulicy Łomaskiej trzecioklasiści uczyli się bezpiecznie pokonywać przejście dla pieszych.

Tego dnia na milusińskich czekała niespodzianka w postaci maskotki z PSB Mrówka z Białej Podlaskiej. Nie zabrakło również kamizelek odblaskowych i słodyczy ufundowanych przez tę firmę.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *