Organizują szkolenie dla nauczycieli i nie tylko

Organizują szkolenie dla nauczycieli i nie tylko 15
Konferencja szkoleniowa oprócz dla nauczycieli otwarta jest również dla studentów i wszystkich osób zainteresowanych promowaniem zdrowia dzieci i młodzieży.
Szkolenie „Nauczyciel promotorem zdrowia dzieci i młodzieży” odbędzie się 24 kwietnia w sali widowiskowo-konferencyjnej przy ulicy Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej. Organizatorami wydarzenia są Starostwo Powiatowe, bialska Filia Akademii Wychowania Fizycznego oraz Studenckie Koło Naukowe „Dietetyk”.

Od godziny 10 do 13 uczestnicy konferencji będą mieli okazję wysłuchać szeregu wykładów. Na temat aktywności fizycznej dzieci z chorobą przewlekłą opowie dr Anna Bochenek z WWFiS w Białej Podlaskiej (Zakład Pedagogiki i Psychologii). Temat dziecka z chorobą nowotworową w szkole poruszy dr n. med. Monika Drogosiewicz z Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie (Klinika Onkologii).

W programie konferencji znalazła się również aktywizacja dziewcząt do uczestnictwa w kulturze fizycznej, jako istotny czynnik przygotowujący do pełnej i świadomej całożyciowej troski o zdrowie. Opowie o tym dr Dorota Różańska z WWFiS w Białej Podlaskiej (Zakład teorii i Metodyki Wychowania Fizycznego).

O problemie uzależnień wśród dzieci i młodzieży – o przyczynach powstawania, ich wpływie na zdrowie i sposobach radzenia sobie z tym będzie można porozmawiać z Anną Wiącek z Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *