Orkiestra już gra

Orkiestra już gra 16

Dziś rozpocznie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze pochodzące ze zbiórki i licytacji przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W ubiegłym roku bialskim wolontariuszom udało się zebrać 155 166,39 złotych i pobić rekord.

Sztab WOŚP Biała Podlaska zgłosił pół tysiąca wolontariuszy, którzy będą kwestować na terenie powiatu bialskiego. Do zbiórki przyłączyły się także szkoły z Białej Podlaskiej, Cicibora Dużego, Woskrzenic Dużych, Styrzyńca, Kodnia, Konstantynowa, Leśnej Podlaskiej, Piszczaca, Rokitna, Sitnika, Swór i Chotyłowa. Wśród wolontariuszy nie zabrakło także strażaków z OSP Sławacinek Stary, OSP Woskrzenice Małe i OSP Żerocin.

W dniu finału (13 stycznia) na bialskim placu Wolności pojawi się wiele atrakcji. O godzinie 16 nastąpi oficjalne rozpoczęcie finału. Godzinę później na scenie pojawi się zwycięzca programu „All toghether now” – Mateusz Łopaciuk. Zaraz po nim wystąpi także zespół „Brevis” działającym przy BCK, zespół ludowy „Sokotuchy” oraz Mariall.

Do godziny 20 będzie można zobaczyć też występ kabaretu „Fryjo” i Oliwię Spychel, skrzypaczkę. Nie zabraknie pokazów strażackich, medycznych i licytacji z których dochód przekazany zostanie WOŚP. Nieodłączną tradycją bialskiego finału stała się także kąpiel Bialskiego Klubu Morsa.

Finałowi będą towarzyszyły także inne wydarzenia. O godzinie 10 w IV LO w Białej Podlaskiej rozpocznie się Turniej Koszykówki o Puchar Szefa Sztabu. O tej samej godzinie na odcinku rzeki Krzny będzie można wziąć udział w zawodach wędkarskich „Okoń Krzny”. Od godziny 16 w bialskim magistracie realizowane będą zapisy osób, które chciałyby zostać dawcami szpiku. Zapisy organizowane są przy współpracy z Fundacją DKMS.

ZOBACZ TAKŻE: Finał WOŚP bez fajerwerków. „Światełka do nieba” nie będzie

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Wypasiony Melon, no i Mrówka Cała,
    Jurasowi zbierze Międzyrzec i Biała,
    Wybiórcza okadzi, TfałszN oświeci
    i tak cała kasa trafi…gdzie ? Do dzieci ?

    1. A pochwalisz się wierszykiem jak będziesz leżał pod sprzętem zakupionym ze srodków WOŚP? Pajacu jeden taka jest różnica, że ten sprzęt jest dla wszystkich nawet dla takich gównoburz jak ty.