Orszak Trzech Króli w Białej Podlaskiej

P1000469

Przy wspólnym śpiewie kolęd i rozważaniach, kierowali się do Jezusa. Orszak Trzech Króli przemaszerował w niedziele bialskimi ulicami.

W niedzielę (6 stycznia) wyruszył Orszak Trzech Króli. Coroczny, barwny korowód stał się tradycją tego miasta. Z parafii św. Michała Archanioła przy ulicy Pokoju tłum wyruszył na plac Wolności. Uczestnikami byli starsi i młodsi, którzy kroczyli wraz z Trzema Królami do stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka.  Ulicami przemaszerowało setki ludzi w królewskich koronach. Najmłodsi czynnie uczestniczyli czytając rozważania, a byli przebrani w piękne kolorowe stroje. Maryja wraz z Józefem przyjęła hojne dary i modlitwę wiernych w imieniu Jezuska, który ze spokojem przyglądał się wszystkim zebranym. Na maszerujących na Placu Wolności czekała gorąca herbata.

 

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. na zdjęciach nie widać urzędników z UM….także tych bogobojnych…..no i fotograf nie ukazał,byłego…..ze smutną miną,ale w koronie 🙂 choć z papieru…..jak jego realizacja obietnic….wszelakich….

  2. Prezydent ML skompromitował się zapominając, z jakiej okazji odbył się pochód. Rekord świata – ani razu nie użył słów „Boże Narodzenie” ani „Jezus Chrystus”, „Maryja” czy „św.Józef”. Jego zdaniem, niewątpliwie „postępowym”, mieszkańcy Białej Podlaskiej „oddali hołd naszym wspólnym wartościom”. A wystarczyło przygotować choćby malutką ściągawkę, zwłaszcza mając opłacanego rzecznika prasowego.