Osiem propozycji na marcowe dni

Osiem propozycji na marcowe dni 15

Bialskie kino przedstawia repertuar filmów, które zobaczymy od najbliższego piątku. Wśród propozycji oprócz komedii i filmów familijnych są również dramaty i kryminał. Przygotowano też coś dla najmłodszych widzów.

Od piątku do 22 marca w kinie „Merkury” będzie można zobaczyć osiem propozycji. Na ekranie pojawi się m.in. „Jaskiniowiec”. Animacja skierowana jest zarówno do najmłodszych widzów, jak i całych rodzin. Komediowo – przygodowy film wyreżyserował Nicka Park. W filmie zawarta jest opowieść o pewnym jaskiniowcu, który pragnie od życia czegoś więcej niż łupanie kamienia.

W kinie będzie można obejrzeć także „Fernando”. Jest to animowana komedia familijna wyreżyserowana przez Carlosa Saldanha. Podczas prawie dwugodzinnej projekcji widzowie poznają historię wielkiego byczka, o równie wielkim sercu. Tytułowy Fernando przez pomyłkę został wzięty za groźną bestię, po czym schwytano go i uprowadzono z rodzinnego domu w hiszpańskim miasteczku. Byczek za wszelką cenę chce powrócić do rodziny.

Z kolei „Moja Miłość” to fabularna opowieść o Rachel Joy Scott, która była pierwszą spośród 13 ofiar strzelaniny w Columbine High School, do której doszło 20 kwietnia 1999 roku. Film powstał na podstawie pamiętników odnalezionych po śmierci dziewczyny.

Fanów komedii romantycznych z pewnością ucieszy fakt, że z okazji Dnia Kobiet na ekranie pojawi się „Kobieta sukcesu”. W filmie Roberta Wichrowskiego główną bohaterką jest Mańka kierująca firmą w wielkim mieście. W pewnym momencie życie kobiety wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji.

W repertuarze znalazł się również film sensacyjny reżyserstwa Patryka Vegi pt. „Kobiety Mafii”. W filmie przedstawione zostają działania Grupy Mokotowskiej, która była jedną z największych organizacji przestępczych w kraju. Tym razem życie mafii ukazane jest z perspektywy kobiet – żon, partnerek, kochanek i córek jednych z najniebezpieczniejszych ludzi w stolicy. W główne role wcielają się polskie aktorki: Agnieszka Dygant, Aleksandra Popławska, Olga Bołądź, Katarzyna Warnke i Julia Wieniawa.

W marcu będzie można obejrzeć też film „Cudowny chłopak”. To historia malca o imieniu Auggie, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chce udowodnić swoim rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd.

Na ekranie pojawi się także „Pitbull. Ostatni pies”. Po śmierci Soczka policjanci z warszawskiej komndy rozpoczynają śledztwo. Komendant wzywa do stolicy Nielata zwanego Quantico, Metyla oraz Despero. Mają oni za zadanie powstrzymać gangi walczące między sobą o miasto.

W ramach spotkań filmowych widzowie będą mogli obejrzeć film „Syn Królowej Śniegu”. Jest to dramat inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Przedstawiona jest w nim walka dobra ze złem. Dwudziestokilkuletnia matka Anna wychowuje samotnie siedmioletniego syna, ledwo wiążąc koniec z końcem.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *