Osobówka uderzyła w 8-letnią rowerzystkę

Osobówka uderzyła w 8-letnią rowerzystkę 15

Do zderzenia doszło prawdopodobnie w wyniku nieudzielenia przez dziewczynkę pierwszeństwa przejazdu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi bialska komenda.

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę (26 maja) około godziny 17 na ulicy Glinki w Białej Podlaskiej. Policja wstępnie ustaliła, że kierująca rowerem 8-letnia dziewczynka, prawdopodobnie wymusiła pierwszeństwo i doprowadziła do zderzenia z citroenem. Za kierownicą pojazdu siedział mieszkaniec Białej Podlaskiej. 8-letnia bialczanka została przewieziona do szpitala.

Udostępnij!

Komentarze: 8

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Brawa dla rodziców! 8 letnie dziecko powinno być pilnowanie a jak nie nauczyli jeszcze zasad ruchu drogowego, to niech poszukują bezpieczniejszych miejsc na przejażdżkę, z daleka od dróg publicznych.

    1. tylko proszę wyjechać z ulic Osterwy lub orzeszkowej w ulicę Glinki – jak zrobiła ta dziewczyynka. Nawet ja dorosły mam problemy. Nie wiem kto projektował te ulice?

    2. wg przepisów dziecko od 7 lat może samo poruszać się po drogach publicznych. Przepis troszkę archaiczny ale działający . Archaiczny bo kiedyś na takich Glinkach samochód jechał raz na godziną a dziś raz na 15 sekund . A wyjazdy z tych uliczek są tragiczne. Trzeba tam ustawić co najmniej lustra i w szkołach wprowadzić przynajmniej 1 godzinę lekcyjną na tydzień o zasadach w ruchu drogowym i to już od 1 klasy podstawówki . Samochodów jest coraz wiecej i trend się nie zmieni ponieważ się bogacimy (nawet jak komuś PiS się nie podoba) . W każdej rodzinie praktycznie jest samochód a nawet i dwa.

  2. nie powinno miec miejsca lecz sie wydarzylo.. dziecka niestety na smyczy nie utrzymasz. kazdy kto ma dzieci wie co mam na mysli.nieszczesliwy wypadek wystarczy chwila nieuwagi do tragedii .wspolczucia dla kierujacego autem i rodziny dziewczynki.rodzina napewno bardzo to przezywa a wiec powstrzymajmy sie od zbednych kometarzy i sadow. miejmy nadzieje ze dziewczynka jak najszybciej odzyska pelnie sil.

    1. tu masz rację tylko z tym że tak czy tak to za całość zdarzenia odpowiedzą rodzice. Sprawa trafi do sądu rodzinnego rodzina dostanie kuratora, będzie musiała pokryć koszty naprawy samochodu, wydać trochę na leczenie dziecka i tak to się zakończy. Za głupotę a także za chwilę nieuwagi też się płaci i to czasami dużo.

  3. Nauczcie wreszcie rowerzystów jeździć, bo będzie więcej takich przypadków, nie wolno jeździć po chodnikach, a już największym wykroczeniem jest przejeżdżanie po przejściach dla pieszych.

  4. na pewno dziecko zapamięta i przez całe życie będzie już wiedziało jak jeździć, czasami trzeba kopniaka ale ten kopniak w 8-lat?