Osoby z niepełnosprawnościami mają szansę dostać specjalne rowery

Osoby z niepełnosprawnościami mają szansę dostać specjalne rowery 15

Wystarczyła chwila nieuwagi, żeby doszło do kolejnego wypadku. Ratownicy udzielili pomocy poszkodowanemu.

Rowery opracowano dla osób niepełnosprawnych, które pragną aktywnie spędzać czas, a jednocześnie wspomagać proces rehabilitacji. Będą one dostępne w trzech rozmiarach: wersja „16” – mały (wzrost do 130 cm), wersja „20” – średni (wzrost od 130 cm do 160cm) oraz wersja „24” – duży (wzrost od 160 cm).

Rowery są wyrobem medycznym, który może pomóc w niwelowaniu wielu schorzeń. Pomogą one osobom, które mają problemy z układem ruchu, z niedowładem po udarach mózgu i rdzenia kręgowego czy ze schorzeniami reumatologicznymi. Rowery wspomagają rehabilitację u chorych na stwardnienie rozsiane czy cierpiących na choroby zwyrodnieniowe i zapalne kończyn dolnych.

Nie zaleca się korzystania z takiego roweru osobom, która mają zaawansowaną niewydolność układu krążenia, duże zaburzenia równowagi w przebiegu chorób ośrodkowego układu nerwowego oraz z zaawansowaną miażdżycą kończyn dolnych.

Rowery zostały ufundowane przez Fundację Eco Textil „od Was dla Was”. Aby je uzyskać należy złożyć podanie-prośbę do Oddziału Rejonowego PCK w Radzyniu Podlaskim, kopię orzeczenia o niepełnosprawności z potwierdzeniem za zgodność z oryginałem oraz zaświadczenie lekarskie (druk do odbioru w placówce PCK w Radzyniu). Więcej informacji można uzyskać u pracownika biura PCK pod nr tel. 511-837-822 w godzinach 9-13 od poniedziałku do piątku.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *