Ostatni weekend kwietnia pod znakiem bluesa

Ostatni weekend kwietnia pod znakiem bluesa 16

Już niebawem na bialskiej scenie zagoszczą jedne z najlepszych zespołów bluesowych z kraju i zza granicy. Odbędzie się 12. edycja Biała Blues Festival.

W sobotę (27 kwietnia) rozpocznie się 12. edycja Biała Blues Festival. Od godziny 18 w Auli AWF w Białej Podlaskiej będzie można usłyszeć zespół Pokój Numer 3. Powstał w 2005 roku w Bydgoszczy. Zespół tworzą młodzi muzycy, którzy są zafascynowani bluesem i rockiem. W ich twórczości przeważają właśnie te gatunki. Liderem zespołu jest Jakub Andrzejewski, młody gitarzysta, a także kompozytor i autor tekstów wszystkich utworów Pokoju Numer 3.

Tuż po nich na scenie pojawią się inowrocławscy Szulerzy. Na scenie istnieją od 2001 roku. Zespół założony został przez znanych i doświadczonych muzyków. Ich muzyka jest energetycznym i tanecznym miksem rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony odrobiną swingu i soulu. Swój styl nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce.

Następnego dnia (28 kwietnia) już o godzinie 17 zaprezentuje się JJ Band czyli polska grupa bluesowa. Powstali w 2001 za sprawą warsztatów. Od tej pory zagrali na największych festiwalach bluesowych w Polsce i za granicą. W 2003 roku wydali swoją debiutancką płytę pt. „Good Day For The Blues”.

Gwiazdą niedzielnego wieczoru jest Vanessa Harbek Band. Formację tworzą polscy muzycy i argentyńska wokalistka. Grają muzykę z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu, czerpiąc inspiracje z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej.

Bilety na sobotnie koncerty można nabyć w cenie 40 złotych, a na niedzielne w cenie 50 złotych. Dwudniowy karnet to koszt 75 złotych. Można kupić je na stronie niezla-sztuka.pl lub „Pizzerii Roma” i sklepie muzycznym „Music Audio”.

Ostatni weekend kwietnia pod znakiem bluesa 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *