Ostatnia jednostka z autem. Tarpan trafił do ochotników

Ostatnia jednostka z autem. Tarpan trafił do ochotników 15
Kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Biała Podlaska z samochodem. Samochód kwatermistrzowski został pozyskany od Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Międzyrzecu Podlaskim. Korzystać będą z niego strażacy z Cełujek.
– Wczoraj (1 lutego) przekazaliśmy do naszych druhów kolejny samochód strażacki. Wóz lekki kwatermistrzowski Tarpan pozyskaliśmy od zawodowych strażaków z Międzyrzeca Podlaskiego. Jest to już ostatnia jednostka, która nie posiadała swojego pojazdu. Wspieramy naszych strażaków bo oni często najszybciej są na zdarzeniach oraz dbają o życie kulturalne w danych sołectwach – podkreśla Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska.

Samochód ten był wykorzystywany przez strażaków w celach rozpoznawczych. Często sprawdzał się w trudnych warunkach. W gminie Biała Podlaska jest to kolejny pojazd dla ochotników. W październiku wozy otrzymało OSP Sycyna a w styczniu OSP Husinka.

Gmina Biała Podlaska wsparła również Państwową Straż Pożarną. – Sfinansowaliśmy zakup defibrylatora dla jednostki zawodowej w Białej Podlaskiej. Przekazaliśmy na ten cel osiem tysięcy złotych – zaznacza wójt.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *