Ostatnie listy z ZUS już wysłane

Ostatnie listy z ZUS już wysłane 16

Zakończyła się wysyłka listów od ZUS z informacją o stanie konta ubezpieczonych osób. Ostatnie przesyłki lada dzień dotrą do mieszkańców regionu.

Każda osoba, która odprowadziła przynajmniej jedną składkę emerytalną otrzyma odpowiednią informację z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

– Dokument zawiera sumę składek emerytalnych ubezpieczonego zapisanych w ZUS. Pokazuje też składki z 2017 w rozbiciu na miesiące. Adresat może dzięki temu sprawdzić, czy pracodawca zgłosił go do ubezpieczeń i jakiej wysokości składki wykazywał w dokumentach – informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Osoby, które zarejestrowały się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS otrzymają taką informację przez internet. Znajdzie się ona na profilu PUE. Pocztą tradycyjną dokument otrzymało 18,6 mln osób, natomiast drogą elektroniczną 2,1 mln.

Niektórzy otrzymali dodatkowo prognozę tzw. hipotetycznej emerytury, która ukazuje jakie świadczenie wynika z dotychczas odprowadzonych składek. Przedstawia również, ile emerytura mogłaby wynosić, gdyby ubezpieczony aż do osiągnięcia wieku emerytalnego, płacił takie składki dotychczas. Wyliczenie nie bierze pod uwagę jednak przyszłego wzrostu składek i tego, że w przyszłych latach ubezpieczony może mieć większe zarobki niż do tej pory.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *