Oświadczenie prezydenta. „Stadion jest potrzebny i chcę go budować”

Oświadczenie prezydenta. "Stadion jest potrzebny i chcę go budować" 16

– Budowa obiektu według wcześniejszego projektu zamroziłaby na najbliższe lata w Białej Podlaskiej budowę dróg, ulic, chodników i możliwość wykorzystania środków Unii Europejskiej – pisze w swoim oświadczeniu prezydent Michał Litwiniuk. Włodarz miasta podkreślił, że stadion powstanie, ponieważ należy się on mieszkańcom, sportowcom i kibicom. 

Biała Podlaska z pewnością zasługuje na stadion z prawdziwego zdarzenia, jednak okazuje się, że jego wybudowanie nie jest taką prostą sprawą. Problemy zaczęły się jeszcze przed rozpoczęciem kadencji nowego prezydenta. Były kilkumiesięczne opóźnienia, podwykonawcy nie dostawali pieniędzy za wykonywane przez siebie prace, a jakby tego było mało, do bialskiego magistratu wpływały informacje o zajęciach komorniczych wobec firmy głównego wykonawcy.

ZOBACZ TAKŻE: Komornik w firmie budującej stadion

Pozostawiona w taki sposób inwestycja wymagała przeprowadzenia gruntownej inwentaryzacji. Taka decyzja okazała się słuszna. Na jaw wyszła m.in. próba narażenia miasta na straty. Główny wykonawca, jakim była śląska firma S-Sport za robotę, którą zleciła bialskiej firmie za 27 tys. zł, z urzędowej kasy chciała ponad pół miliona złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Wykonawca stadionu chciał naciągnąć miasto na ponad pół miliona złotych

Marzenie kibiców i graczy o nowym stadionie miało spełnić się w lipcu tego roku. – Podkreślam, że nie będę narażać miasta na zbyt wysokie koszty inwestycji i zadłużanie Białej Podlaskiej. Obiekt, który powstanie, wraz z tak bardzo wyczekiwaną halą dla „ekonomika” będzie dostosowywany do rzeczywistych potrzeb i finansowych możliwości miasta – wyjaśnia prezydent Litwiniuk.

Nieciekawa sytuacja tej inwestycji została wyjaśniona przez włodarza podczas transmisji na żywo na Facebooku (31 maja). – W grę wchodzą zaniedbania, skomplikowane procedury i formalności oraz bezpieczeństwo środków publicznych – zaznacza prezydent.

ZOBACZ TAKŻE: Kibice walczą o stadion

 

Oświadczenie prezydenta. "Stadion jest potrzebny i chcę go budować" 17

Udostępnij!

Komentarze: 9

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Panie prezydencie i radni. Obok jest szkoła w niej ponad 1200 uczniów. Sala z grzybem i namokniętymi murami. Może tak pomyślicie o uczniach pobliskiej szkoły. Teren od lat był przeznaczony na obiekty sportowe a co mamy? Biurowiec i coś tam jeszcze. Obiecana sala (jeśli powstanie) bez łącznika to tak jak wychodek poza domem. Kiedyś boiska i lodowisko a dzisiaj wykopy i ewentualnie w przyszłości parking. Przeznaczcie to miejsce młodzieży i dzieciom. Boiska, place zabaw, obiekty sportowe (np. skatepark) to ma myć teren dla wszystkich, a nie tylko dla piłkarzy. Wystarczy odrobina dobrej woli.

  2. Chyba się rozpłaczę. „chcę budować” – to buduj Pan a nie gadaj. A co z dofinansowaniem, które załatwił Stefaniuk?

  3. Tak ogólnikowego pisma w tak ważnej sprawie to nie widziałem. Z treści tej epistoły właściwie nic nie wynika. Kiedy będzie, w jakim kształcie i wielkości? Przecież kasa była zabezpieczona plus dotacja z Warszawy. Czy uchwała budżetowa poprzedniej rady zawierała fikcję? Czy powierzchnia zostanie zmniejszona i powstaną dwa bloki? Mija pół roku i co dalej Pan Prezydent robi prócz inwentaryzacji? Czy ogłoszony jest przetarg na przeprojektowanie? Czy Rada Miasta planuje poprawkę budżetową w finansach na ten cel w tym roku?

  4. Wnioskuję, aby jednak nic nie zmieniać i stworzyć tam obiekt na miarę XXI wieku – tor motocrossowy. Ta inwestycje pochłonie nakmniej kosztów. Duża część prac w tym kierunku jest już wykonana.