Otwarcie klubu „Senior+” w Rzeczycy

bombki święta bożenarodzenie (1)
fot. Karolina Jaszczuk

W międzyrzeckiej gminie działa już kilka klubów seniora. Miejsca powstałe specjalnie z myślą o starszych mieszkańcach powstały w Przychodach i Tłuśćcu. Od niedawna taki klub funkcjonuje również w Rzeczycy.

Oficjalne otwarcie Klubu Senior + odbyło się w minioną sobotę (15 grudnia). Na samym początku uroczystości głos zabrał Krzysztof Adamowicz, wójt gminy Międzyrzec Podlaski, który opowiedział zebranym o inicjatywach realizowanych przez Stowarzyszenie Moja Gmina. To właśnie ta organizacja co najmniej od 2015 roku działa na rzecz seniorów i to w ramach jej struktur na terenie międzyrzeckiej gminy funkcjonują kluby seniora.

Podczas otwarcia goście mieli okazję wysłuchać mini koncertu gitarowego w wykonaniu Leszka Kuraszyka, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Tego dnia odbył się także kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było nabyć ozdoby wykonane przez członków klubu seniora. Uczestnicy uroczystości mieli szansę także zapoznać się z tradycjami regionu za sprawą inscenizacji „Zwyczaje i obyczaje” międzyrzecczyzny”.

Klub Senior+ powstał w ramach zadania dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Siedziba klubu wzbogaciła się o niezbędne sprzęty. Ponadto została wyremontowana sala główna wraz z konstrukcją sceny i wymieniono oświetlenie. Wykonano także remont kuchni i zaplecza oraz łazienki. W pomieszczeniach pojawiły się meble oraz kuchnia gazowa. Klub Seniora otrzymał również laptop i zestaw nagłośnienia. Z kolei dzięki macie podłogowej i kijom do nordic walking uczestnicy klubu będą mieli szansę na zwiększenie swojej aktywności ruchowej. W ramach zadania zakupiono też materiały do wykonywania ozdób, gry towarzyskie i stroje ludowy. Całkowita wartość tego przedsięwzięcia to prawie 165 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniosło ponad 131,5 tys. zł.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *