Plany stały się rzeczywistością. Jest nowe przedszkole

DSC_4676
fot. Karolina Jaszczuk

Od pomysłu utworzenia obiektu do przecięcia wstęgi minęło półtora roku. W nowym przedszkolu miejsce dla siebie znajdzie 90 maluchów. Zostały utworzone cztery grupy, do których będą uczęszczały dzieci w wieku trzech, czterech i pięciu lat.

Nowy obiekt powstał w Rakowiskach, największej miejscowości w gminie Biała Podlaska. Parterowy budynek ma powierzchnię ponad 860 m2. Wewnątrz znajdują się cztery sale, każda o powierzchni 60 m2. Znalazło się również miejsce na zajmującą 100 m2 świetlicę wiejską.

W minioną sobotę (30 czerwca) miało miejsce oficjalne otwarcie obiektu. –  Utworzyliśmy dwie grupy 3-latków oraz grupy 4- i 5-latków. Zrezygnowaliśmy z 6-latków z uwagi na to, że około 200 dzieci uczęszcza do przedszkoli w mieście i wydaje nam się, że niekoniecznie w tym roku przyszłyby tutaj (przyp. red. – do przedszkola w Rakowiskach) – wyjaśnia Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska.

Przedszkole Samorządowe kosztowało gminę 1,6 mln zł. Połowa tej kwoty to dotacja, która pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Warto wspomnieć, że w gminie Biała Podlaska funkcjonują trzy „pełnogodzinowe” przedszkola. Mowa tu o Woskrzenicach, Sławacinku Starym oraz Sworach. Ponadto przy szkołach działają punkty przedszkolne.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Konstytucja ponoć gwarantuje oddzielenie kraju świeckiego o religii … A tutaj na każdym otwarciem ronda czy szkoły musi być przedstawiciel największej sekty świata … Bandą zobeczncow pedofili i gosposia na plebanii … Patologia w najczystszej formie

    1. czy ktoś cię tu trzyma na siłę?, Europa stoi otworem; proszę bardzo Francja, Szwecja … tam sie pożal jak tu w Polsce źle, jakie prześladowania. Polska to katolicki kraj